Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York vreest 'astronomisch' aantal coronagevallen

New York vreest 'astronomisch' aantal coronagevallen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De burgemeester van New York, Bill de Blasio, zegt dat president Donald Trump de realiteit onder ogen moet zien dat het aantal gevallen van het coronavirus 'astronomisch' gaat worden. Het ziekenhuissysteem zal daardoor ongekend zwaar worden belast, zei De Blasio.

Trump zei donderdag in een interview op Fox News nog dat hij niet dacht dat de staat New York, die het epicentrum van de uitbraak in de VS is geworden, 30.000 beademingsmaskers nodig had. Gouverneur Andrew Cuomo had daar om gevraagd, om coronapatiënten met luchtwegaandoeningen te kunnen behandelen.

Cuomo en De Blasio hebben Trump gevraagd zijn gezag te gebruiken om fabrikanten te dwingen beademingsapparatuur te maken en kapitaal te leveren aan fabrieken. Zo'n tekort heeft in Italië en China al geleid tot moeilijke beslissingen over wie er blijft leven of sterft.

Beademingsunits

De Blasio zei vrijdag tijdens een interview op ABC's 'Good Morning America' dat de stad onmiddellijk 15.000 beademingsunits nodig heeft. Hij schat dat de helft van de New Yorkers uiteindelijk het virus zal oplopen en dat de crisis tot april en mei zal blijven groeien. New York City telt momenteel ruim 23.000 geconstateerde besmettingen, en 365 doden bij de laatste telling.

"Als de president zegt dat de staat New York geen 30.000 beademingsmaskers nodig heeft, met alle respect voor hem, kijkt hij niet naar de feiten van de astronomische groei van deze crisis", zei de Blasio. "Als ze geen beademing hebben, zullen veel mensen het gewoon niet redden."

Gespannen voet

Gouverneur Cuomo en de president staan vanwege de aanpak van het virus al een tijdje op gespannen voet met elkaar. "Geen enkele Amerikaan wil de economie aanjagen ten koste van mensenlevens," zei Cuomo. Trump zei eerder dat hij de economie snel weer wil laten draaien om verdere schade te voorkomen.

Intussen loopt het aantal besmettingen in het hele land in rap tempo op. Met bijna 84.000 gevallen is de Verenigde Staten nu het zwaarst getroffen land.

Meer uit Buitenland

FT: Trump wil dat Oekraïne stopt met aanvallen op raffinaderijen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Oekraïense ambtsgenoot Volodymyr Zelensky zondag gevraagd aanvallen te staken op Russische raffinaderijen. Dat schrijft zakenkrant Financial Times (FT), die informatie van bronnen kreeg over het telefoongesprek. Trump zou bezorgd zijn over de brandstofprijzen.

11 minuten geleden
Kremlin wijt overwinning AfD aan gebrek goedkoop Russisch gas

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin stelt dat de overwinning van de radicaal-rechtse AfD in Mecklenburg-Voor-Pommeren grotendeels te wijten is aan het feit dat Duitsland duur Amerikaans gas importeert in plaats van goedkoper Russisch gas.

35 minuten geleden
Media willen weer toegang tot Witte Huis en stappen naar rechter

WASHINGTON (ANP) - Grote Amerikaanse media die worden geweerd uit het Witte Huis, stappen naar de rechter om die maatregel teruggedraaid te krijgen. CNN, MS NOW en Politico stellen in een gezamenlijke verklaring dat de persvrijheid op het spel staat. Ze schrijven dat ze het recht van burgers verdedigen op onafhankelijke journalistiek waar de overheid zich inhoudelijk niet mee bemoeit.

1 uur geleden
Gewonden doordat tanker in Straat van Hormuz wordt geraakt

PORTSMOUTH (ANP/AFP) - Twee bemanningsleden zijn maandag gewond geraakt doordat een tanker die door de Straat van Hormuz voer werd aangevallen, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO.

1 uur geleden
Criminele organisaties opgerold bij internationale operatie

BRUSSEL (ANP) - Bij een grote internationale operatie zijn tientallen criminele organisaties opgerold en zijn ruim 490 mensen gearresteerd, meldt de Belgische Federale Politie maandag. Tijdens de operatie zijn ook ruim 156,9 ton drugs, 201 wapens en 3131 stuks munitie en explosieven in beslag genomen. Ook grote hoeveelheden geld en sieraden werden geconfisqueerd, naast honderden wilde dieren en vee.

1 uur geleden
Drie arrestaties om een van de negen gevonden vrouwen Zuid-Afrika

JOHANNESBURG (ANP) - Drie personen in Zuid-Afrika zijn gearresteerd in verband met de moord op een vrouw in Johannesburg, meldt de BBC. Het gaat om een man en twee vrouwen. De drie verdachten moeten deze maandag voor de rechter verschijnen.

1 uur geleden
AfD na verlies CDU bij verkiezingen: Merz dit jaar nog weg

SCHWERIN (ANP/AFP) - De lijsttrekker van Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren stelt dat bondskanselier Friedrich Merz tegen het einde van het jaar niet meer aan de macht is. Zijn uitspraak volgt na een historisch verlies voor Merz' partij.

2 uur geleden