Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York vreest 'astronomisch' aantal coronagevallen

New York vreest 'astronomisch' aantal coronagevallen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De burgemeester van New York, Bill de Blasio, zegt dat president Donald Trump de realiteit onder ogen moet zien dat het aantal gevallen van het coronavirus 'astronomisch' gaat worden. Het ziekenhuissysteem zal daardoor ongekend zwaar worden belast, zei De Blasio.

Trump zei donderdag in een interview op Fox News nog dat hij niet dacht dat de staat New York, die het epicentrum van de uitbraak in de VS is geworden, 30.000 beademingsmaskers nodig had. Gouverneur Andrew Cuomo had daar om gevraagd, om coronapatiënten met luchtwegaandoeningen te kunnen behandelen.

Cuomo en De Blasio hebben Trump gevraagd zijn gezag te gebruiken om fabrikanten te dwingen beademingsapparatuur te maken en kapitaal te leveren aan fabrieken. Zo'n tekort heeft in Italië en China al geleid tot moeilijke beslissingen over wie er blijft leven of sterft.

Beademingsunits

De Blasio zei vrijdag tijdens een interview op ABC's 'Good Morning America' dat de stad onmiddellijk 15.000 beademingsunits nodig heeft. Hij schat dat de helft van de New Yorkers uiteindelijk het virus zal oplopen en dat de crisis tot april en mei zal blijven groeien. New York City telt momenteel ruim 23.000 geconstateerde besmettingen, en 365 doden bij de laatste telling.

"Als de president zegt dat de staat New York geen 30.000 beademingsmaskers nodig heeft, met alle respect voor hem, kijkt hij niet naar de feiten van de astronomische groei van deze crisis", zei de Blasio. "Als ze geen beademing hebben, zullen veel mensen het gewoon niet redden."

Gespannen voet

Gouverneur Cuomo en de president staan vanwege de aanpak van het virus al een tijdje op gespannen voet met elkaar. "Geen enkele Amerikaan wil de economie aanjagen ten koste van mensenlevens," zei Cuomo. Trump zei eerder dat hij de economie snel weer wil laten draaien om verdere schade te voorkomen.

Intussen loopt het aantal besmettingen in het hele land in rap tempo op. Met bijna 84.000 gevallen is de Verenigde Staten nu het zwaarst getroffen land.

Meer uit Buitenland

Macron dreigt met hogere sancties voor Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron riep maandagavond op tot "hogere sancties voor Rusland als de onderhandelingen over Oekraïne mislukken". Macron was samen met zes andere Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Zelensky staat open voor ontmoeting met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft na afloop van de gesprekken met Europese leiders en Donald Trump gezegd dat hij openstaat voor een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin. De voorbereidingen daarvoor zijn begonnen en er gaan geluiden op dat de ontmoeting binnen twee weken kan plaatsvinden.

1 uur geleden
Merz voorziet ontmoeting Poetin en Zelensky binnen twee weken

WASHINGTON (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz voorziet dat de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky elkaar binnen twee weken ontmoeten. Waar dat moet gebeuren, is nog niet duidelijk.

2 uur geleden
Trump begint met voorbereidingen ontmoeting Poetin en Zelensky

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat hij begint met de voorbereidingen voor een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Waar en wanneer deze ontmoeting moet plaatsvinden, is nog niet duidelijk, aldus Trump.

3 uur geleden
Trump: Europese veiligheidsgaranties voor Oekraïne mogelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Europese leiders gesproken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Trump schrijft op Truth Social dat "meerdere Europese landen de veiligheidsgaranties garanderen, met coördinatie van de Verenigde Staten".

3 uur geleden
Krant: Trump belt Poetin tijdens overleg met Oekraïne en Europa

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft overleg met de leiders van Oekraïne en Europa onderbroken om met de Russische president Vladimir Poetin te bellen. Daarna gingen de besprekingen op het Witte Huis verder, meldt de Duitse krant Bild. Trump probeert tussen Moskou en Kyiv te bemiddelen en had al aangekondigd na afloop met Poetin te bellen.

5 uur geleden
Vermoedelijke drugsdealer van Matthew Perry gaat schuld bekennen

LOS ANGELES (ANP) - De vrouw die de drugs zou hebben verkocht die acteur Matthew Perry (Friends) fataal werden, gaat schuld bekennen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie bekendgemaakt.

5 uur geleden