Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York verplicht vaccinatie voor werknemers bedrijven

New York verplicht vaccinatie voor werknemers bedrijven

NEW YORK (ANP) - Werknemers van bedrijven in New York moeten vanaf 27 december kunnen bewijzen dat ze minstens twee doses van een coronavaccin hebben gekregen als ze nog naar hun werk willen. De maatregel geldt voor ongeveer 184.000 bedrijven en winkels, maar ook voor bezoekers van bijvoorbeeld restaurants, theaters en sportscholen. Voor hen volstaat nu nog bewijs van één inenting.

Burgemeester Bill de Blasio heeft dat besloten vanwege onder meer de Omikron-virusvariant, het koude winterweer en de vele bijeenkomsten tijdens de feestdagen. Het is de eerste Amerikaanse stad die zo’n maatregel neemt. In de metropool zijn minstens 34.000 mensen overleden door Covid-19.

President Joe Biden wil landelijk niet zo ver gaan als New York. Hij was van plan medewerkers in bedrijven met meer dan honderd werknemers tot 4 januari de tijd geven om zich volledig te laten vaccineren, maar dat besluit is vooralsnog tegengehouden door een rechtbank.

De Blasio wordt op 1 januari opgevolgd door zijn Democratische partijgenoot Eric Adams. Hij zegt zich erg veel zorgen te maken over de Omikron-variant, die ook in New York is vastgesteld en mogelijk besmettelijker is. Hij raadt bestuurders van andere steden en staten aan de maatregelen van New York over te nemen.

In New York heeft 89 procent van de volwassenen minstens een prik gehad. Dat geldt ook voor meer dan 125.000 kinderen van 5 tot en met 11 jaar.

Meer uit Buitenland

AI van OpenAI infiltreert medische database Australische overheid

CANBERRA (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) van het bedrijf OpenAI heeft een Australische overheidswebsite binnengedrongen, meldt de Australische premier Anthony Albanese aan de Sydney Morning Herald. Het AI-programma had daardoor ook toegang tot medische gegevens die niet openbaar zijn.

11 minuten geleden
EU roept op tot de-escalatie in Noord-Ethiopische regio Tigray

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zegt "diep bezorgd" te zijn over het oplaaiende geweld tussen de Tigray-rebellen en het Ethiopische leger in het noorden van het land. De diplomatieke dienst van de EU roept op tot de-escalatie en stelt dat het "nog niet te laat" is om terug te keren naar de afspraken van het vredesakkoord uit 2022.

1 uur geleden
Oekraïne stuurt twee Noord-Koreaanse gevangenen naar Zuid-Korea

NEW YORK (ANP) - Oekraïne heeft twee Noord-Koreaanse krijgsgevangenen overgeleverd aan Zuid-Korea, meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in zijn toespraak bij de Verenigde Naties. Seoul had eerder al aangegeven die mannen graag op te vangen, maar Kyiv had nog niet aangegeven of dat ook het plan was.

2 uur geleden
Weinstein krijgt 15 jaar cel voor misbruik productieassistent

NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige machtige filmproducent Harvey Weinstein heeft bij de nieuwe behandeling van een zaak rond seksueel geweld vijftien jaar gevangenisstraf gekregen. Het gaat om het misbruik van zijn voormalige productieassistent Miriam Haley.

5 uur geleden
België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België doet in 2027 mee aan het Eurovisiesongfestival. Dat heeft de Vlaamse publieke omroep woensdag bekendgemaakt. In verschillende landen, waaronder Nederland, zagen zenders en omroepen daar vorig jaar nog van af uit onvrede over de deelname van Israël.

5 uur geleden
VS nodigen Poetin uit voor G20-top in december

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd voor een top van de G20 in december, maakte de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bekend. Hij had woensdag een ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov tijdens een bijeenkomst van de Verenigde Naties in New York.

5 uur geleden
Burgemeester van Ankara verlaat Turkse oppositiepartij CHP

ANKARA (ANP/AFP) - De burgemeester van Ankara heeft zijn vertrek aangekondigd bij de oppositiepartij CHP. Mansur Yavaş zet zijn politieke loopbaan voort als onafhankelijk politicus, zo heeft hij aangekondigd op X. Hij geldt als een van de belangrijkste oppositiepolitici van het land.

5 uur geleden