Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York verhoogt minimumleeftijd aanschaf semiautomatisch wapen

New York verhoogt minimumleeftijd aanschaf semiautomatisch wapen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Wetgevers in de Amerikaanse staat New York hebben donderdagavond (lokale tijd) een wetswijziging goedgekeurd die de wettelijke minimumleeftijd om een semiautomatisch geweer aan te schaffen verhoogt van 18 naar 21 jaar. Ook keurt de staat een pakket goed met meer strenge regels voor het kopen van vuurwapens en andere militaire uitrusting. Hierdoor moet de kans op massamoorden afnemen.

Volgens gouverneur Kathy Hochul hebben wetgevers met het wetsvoorstel ingestemd als reactie op de dodelijke schietpartijen in Buffalo, New York en Uvalde, Texas vorige maand. De gouverneur moet de wet nog wel ondertekenen.

Door de wetswijziging moet iemand die in New York een semiautomatisch wapen wil kopen minstens 21 jaar oud zijn en een wapenvergunning hebben. Bovendien wordt het ook verboden voor burgers om een kogelvrij vest te kopen en vuurwapens van mensen die mogelijk een risico vormen voor zichzelf of een ander mogen worden ingenomen. Daarnaast wordt het dreigen met massa-aanvallen voortaan als misdrijf gezien.

De Amerikaanse president Joe Biden riep eerder op de avond tijdens een televisietoespraak op om de wapenwetgeving op landelijk niveau aan te pakken. Het verhogen van de minimumleeftijd om een wapen aan te schaffen van 18 tot 21 jaar noemde hij daarbij "het minste" dat we kunnen doen.

Meer uit Buitenland

Hongaarse regering wil EU niet meer chanteren met veto

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.

20 minuten geleden
Iran noemt eigen vredesvoorstel aan VS 'legitiem en vrijgevig'

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.

40 minuten geleden
Oekraïne wil Schröder niet als EU-onderhandelaar

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken wil de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder niet als onderhandelaar namens de EU over vrede tussen zijn land en Rusland. "Wij steunen zo'n kandidatuur absoluut niet", zei hij bij aankomst in Brussel. Daar woont Sybiha een deel van de bijeenkomst bij van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

42 minuten geleden
Kallas wijst Schröder af als bemiddelaar namens EU

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.

2 uur geleden
Gezondheidszorg in Gaza stort volgens Rode Kruis verder in

GAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.

4 uur geleden
Netanyahu wil op termijn zonder Amerikaanse militaire steun

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.

4 uur geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.

6 uur geleden