New York verbiedt vuurwapens in 'kwetsbare' openbare gebieden
NEW YORK (ANP) - De staat New York verbiedt het dragen van vuurwapens in bepaalde openbare gebieden, zoals het populaire Times Square in de stad New York. Ook in onder meer overheidsgebouwen, medische faciliteiten en in het openbaar vervoer wordt het meenemen van pistolen en geweren verboden. De wet gaat per 1 september in.
Een week geleden oordeelde het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een honderd jaar oude wet uit New York, waarmee het dragen van vuurwapens in het openbaar alleen was toegestaan aan mensen die daarvoor een vergunning hebben, in strijd was met de grondwet. Die schrijft voor dat Amerikanen het recht hebben een dergelijk wapen bij zich te hebben.
Maar het hof zei in de uitspraak ook dat het dragen van wapens op sommige "kwetsbare plekken" verboden mocht worden, al waarschuwden de rechters er gelijk bij dat er niet te vrijelijk omgegaan mag worden met dat label. De staat New York maakt nu gebruik van de uitzonderingspositie voor dit soort gebieden, maar de verwachting is dat voorstanders van vuurwapens de nieuwe wet zullen betwisten in de rechtszaal.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
17 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
7 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
10 uur geleden