
New York Times: Biden niet naar klimaattop in Dubai
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden is niet aanwezig bij de klimaattop die donderdag begint in Dubai. Dat heeft een medewerker van het Witte Huis zondag verklaard tegenover The New York Times.
Een reden voor de afwezigheid van Biden geeft de bron niet. De krant schrijft dat verschillende hooggeplaatste medewerkers van het Witte Huis hebben aangegeven dat de president de afgelopen weken is opgeslokt door het conflict rond de Gazastrook, waarbij hij onder meer een rol had in de gesprekken rond het tijdelijke staakt-het-vuren en de vrijlating van gijzelaars.
Op klimaattop COP28 worden leiders uit bijna tweehonderd landen verwacht. De speciale klimaatgezant van de VS John Kerry zal wel aanwezig zijn op de top, net als onder meer de Britse koning Charles en paus Franciscus.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in Madrid overleg geleid over de aanpak van de bosbranden die het land al enige tijd teisteren. Er zijn momenteel negentien natuurbranden die een dreiging vormen en waar de centrale overheid snel moet helpen, met onder andere blusvliegtuigen. Sánchez brengt zondag een bezoek aan de noordwestelijke regio Galicië waar hevige branden woeden en vervolgens aan een getroffen gebied in León.
41 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij een echte vrede wil, niet enkel een pauze in Russische aanvallen. Hij vindt dat daarvoor veiligheidsgaranties nodig zijn van zowel Europese landen als van de VS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese leiders zijn blij dat de Amerikanen een rol willen spelen bij de veiligheid van het door Rusland aangevallen Oekraïne. Ze verwelkomen de verklaring van de Amerikaanse president Trump dat de Verenigde Staten bereid zijn veiligheidsgaranties te geven.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/DPA) - De Hongaarse premier Viktor Orbán meent dat "de wereld een veiliger plaats is dan gisteren" na de top van de presidenten van Rusland en de VS in Alaska. Hij ziet een ommekeer in de vijandige relaties tussen de twee grootmachten.
3 uur geledenKYIV/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gezegd dat hij maandag in Washington met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump overlegt. Trump had vrijdag in Alaska een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin en sprak daarna in het vliegtuig naar Washington telefonisch uitvoerig met Zelensky.
5 uur geledenPESHAWAR (ANP/BLOOMBERG) - Plotselinge overstromingen veroorzaakt door hevige regenval hebben meer dan 250 mensen het leven gekost in Pakistan en India. De overstromingen hebben geleid tot ernstige verwoestingen in de Zuid-Aziatische regio.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP/RTR) - Orkaan Erin is geïntensiveerd tot een orkaan van categorie 2, meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC). De orkaan bevindt zich ongeveer 400 kilometer ten noordoosten van Anguilla en beweegt over de oostelijke Atlantische Oceaan richting het Caribisch gebied.
7 uur geleden