Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York start weer langzaam op

New York start weer langzaam op

NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Precies honderd dagen nadat de eerste besmetting met het coronavirus in de stad New York was bevestigd, zijn maandag de eerste versoepelingen van de lockdown van kracht gegaan. Zo mochten de werkzaamheden op 32.000 bouwplaatsen worden hervat en konden de winkels weer opengaan voor verkoop aan de deur.

"Vandaag is de dag dat we ons beginnen te ontdoen van deze ziekte", zei burgemeester Bill de Blasio maandag op een persconferentie in het stadsdeel Brooklyn. "Dit is de eerste dag van de heropening en het is mogelijk gemaakt door het harde werk van de New Yorkers." Hij waarschuwde er wel voor nog een een onderlinge veilige afstand van twee meter in acht te nemen en regelmatig hygiënische maatregelen te nemen zoals handen vaak te wassen.

Bij de metrostations worden gratis mondkapjes en desinfectiemiddelen uitgedeeld, zei de burgemeester. Naar schatting zouden maandag zo'n 400 000 mensen weer aan het werk kunnen gaan. Om in de komende tijd overvolle metro's te vermijden, vertrouwt de stad op het busvervoer. Meer dan 30 kilometer extra busbanen worden op korte termijn geopend, zei De Blasio. De volgende versoepelingsfase zal op zijn vroegst over twee weken in werking treden.

Wekenlang was de stad het wereldwijde epicentrum van de pandemie. Na het eerste officiële geval op 1 maart zijn in New York tot nu toe ongeveer 204.000 coronabesmettingen bevestigd. Bijna 22.000 New Yorkers zijn bezweken aan Covid-19,

Meer uit Buitenland

Kolonisten vallen westerse diplomaten aan op bezette Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Israëlische kolonisten hebben op de bezette Westelijke Jordaanoever een groep met westerse diplomaten aangevallen. Daarbij is een Franse burgemeester gewond geraakt.

37 minuten geleden
Premier Lecornu hekelt geweld rond Franse protesten

PARIJS (ANP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft het geweld in Frankrijk in sterke bewoordingen veroordeeld. In een bericht op X schrijft de bewindsman dat hoewel er in Frankrijk plaats is voor vreedzame demonstraties, die plek er níét is "voor brandstichting, plundering en geweld".

53 minuten geleden
Rust keert terug in België; politie slaat betoging Brussel neer

BRUSSEL/LUIK (ANP) - De politie in Brussel heeft zaterdag een einde gemaakt aan de gewelddadige betoging in de stad, waarmee in België de rust na de protesten lijkt terug te keren. Bij het protest in Luik is één gewonde gevallen, meldt de Franstalige omroep RTBF.

1 uur geleden
Meerdere doden bij aanvallen over en weer in Jemen

SANAA (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in het verscheurde Jemen heeft zaterdag twintig doden veroorzaakt, blijkt uit uitgegeven verklaringen van de strijdende partijen.

1 uur geleden
Burgemeester Parijs veroordeelt geweld in Frankrijk en zijn stad

PARIJS (ANP) - De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, heeft het geweld in Frankrijk en zijn stad van zaterdag scherp veroordeeld. In een exclusief interview met de veelgelezen krant France-Ouest zegt hij dat de middelen inmiddels hun doel voorbijschieten.

1 uur geleden
Demonstrant in Saint-Étienne verliest hand door politiegranaat

SAINT-ÉTIENNE (ANP/AFP) - In het Zuid-Franse Saint-Étienne, niet ver ten zuidwesten van Lyon, is een demonstrant een hand verloren door een politiegranaat. Dat meldt persbureau AFP op gezag van iemand met kennis van het voorval.

1 uur geleden
Paus is terug in het Vaticaan na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo is zaterdagmiddag teruggekeerd in het Vaticaan, na een operatie in het ziekenhuis waarbij een kwaadaardig knobbeltje in zijn long is verwijderd.

1 uur geleden