New York start weer langzaam op
NEW YORK (ANP/RTR/DPA) - Precies honderd dagen nadat de eerste besmetting met het coronavirus in de stad New York was bevestigd, zijn maandag de eerste versoepelingen van de lockdown van kracht gegaan. Zo mochten de werkzaamheden op 32.000 bouwplaatsen worden hervat en konden de winkels weer opengaan voor verkoop aan de deur.
"Vandaag is de dag dat we ons beginnen te ontdoen van deze ziekte", zei burgemeester Bill de Blasio maandag op een persconferentie in het stadsdeel Brooklyn. "Dit is de eerste dag van de heropening en het is mogelijk gemaakt door het harde werk van de New Yorkers." Hij waarschuwde er wel voor nog een een onderlinge veilige afstand van twee meter in acht te nemen en regelmatig hygiënische maatregelen te nemen zoals handen vaak te wassen.
Bij de metrostations worden gratis mondkapjes en desinfectiemiddelen uitgedeeld, zei de burgemeester. Naar schatting zouden maandag zo'n 400 000 mensen weer aan het werk kunnen gaan. Om in de komende tijd overvolle metro's te vermijden, vertrouwt de stad op het busvervoer. Meer dan 30 kilometer extra busbanen worden op korte termijn geopend, zei De Blasio. De volgende versoepelingsfase zal op zijn vroegst over twee weken in werking treden.
Wekenlang was de stad het wereldwijde epicentrum van de pandemie. Na het eerste officiële geval op 1 maart zijn in New York tot nu toe ongeveer 204.000 coronabesmettingen bevestigd. Bijna 22.000 New Yorkers zijn bezweken aan Covid-19,
Meer uit Buitenland
BUNIA (ANP/RTR/AFP) - Vaccinontwikkelaars kunnen mogelijk volgende maand beginnen met de eerste testfase van hun nieuwe vaccins tegen de ebolavariant die momenteel rondgaat in Congo en Oeganda. Volgens het hoofd van de internationale vaccincoalitie CEPI liggen de vaccins die het verst in de ontwikkeling zijn op schema om al in juli die stap te zetten.
7 minuten geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/RTR) - De landen van de G7 zijn het eens geworden over nieuwe energiesancties tegen Rusland, meldt een Franse diplomatieke bron aan persbureaus Reuters en AFP. Zo willen ze de druk op het land opvoeren. De wereldleiders van de G7 zijn bijeengekomen in het Franse Évian-les-Bains.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De FBI heeft een mogelijke terreuraanslag voorkomen die tijdens het kooigevecht in de tuin van het Witte Huis had moeten plaatsvinden, meldt Fox News. Het UFC-kooigevecht werd afgelopen weekend georganiseerd ter ere van de 80e verjaardag van de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet tevreden over de manier waarop Israël oorlog voert in Libanon. Hij suggereerde tijdens de G7-top in Évian-les-Bains dat Syrië wat hem betreft de strijd tegen Hezbollah in Libanon zou kunnen overnemen. "Want om eerlijk te zijn denk ik dat zij het beter zouden doen."
3 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt later op dinsdag een ontmoeting te hebben met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky. De twee leiders zijn in Frankrijk voor een G7-top.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse politie heeft twee personen uit Belarus opgepakt nadat een Russische Poetin-criticus in het oosten van Polen werd doodgeschoten. De betrokkenheid van de mannen bij de moord wordt nog onderzocht.
4 uur geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van 27 jaar geëist voor Paolo Falzone, die hoofdverdachte is in het proces rond het carnavalsdrama van Strépy-Bracquegnies. In 2022 reed hij onder invloed met hoge snelheid een groep carnavalsvierders aan. Hierbij vielen zeven doden en tientallen gewonden.
5 uur geleden