New York sluit scholen wegens coronacrisis
NEW YORK (ANP) - De publieke scholen in New York gaan vanaf donderdag dicht om verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Burgemeester Bill de Blasio van New York maakte dat bekend via Twitter.
In de stad test gemiddeld 3 procent positief bij een coronatest en dat is de drempel waarbij scholen moeten sluiten, aldus Blasio. Hij sprak van een voorzorgsmaatregel. "We moeten vechten tegen de tweede golf van Covid-19."
New York werd in het voorjaar zwaar getroffen door het virus, maar wordt ook nu weer geraakt, net als de hele Verenigde Staten.
Horeca
Vorig week kregen horecazaken in de staat New York al te maken met aangepaste sluitingstijden. Cafés en restaurants die alcohol schenken, moeten om tien uur 's avonds de deuren sluiten, al mogen klanten daarna nog wel eten afhalen. Sportscholen mogen korter open en bij privébijeenkomsten mogen niet meer dan tien mensen aanwezig zijn.
In de VS overleden woensdag 1707 mensen als gevolg van het virus, het hoogste dagelijkse aantal sinds mei. Het totale dodental nadert de kwart miljoen, verreweg het hoogste ter wereld.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat de eerder ingevoerde grenscontroles tot na september verlengen, maakte minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekend. Hij deed dat in reactie op de situatie in Ceuta, een Spaanse exclave bij Marokko die tienduizenden migranten via zee wisten te bereiken.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Als bij een EU-lidstaat ernstige tekortkomingen rondom grensbewaking worden geconstateerd, kan het land worden geschorst uit het Schengenverdrag. Dat zegt een hooggeplaatste EU-ambtenaar vrijdag.
49 minuten geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een rechtbank in Sri Lanka heeft een voormalige politiechef ter dood veroordeeld, omdat hij in 2019 dodelijke bomaanslagen in het land niet heeft weten te voorkomen. Daarbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders. Meer dan 500 mensen raakten gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gereageerd op de aankomst van tienduizenden migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Trump noemde het volgens Fox News "verschrikkelijk" en zei dat de Verenigde Staten hetzelfde lot wacht als de Democraten aan de macht komen.
1 uur geledenCEUTA (ANP) - Bij de grootschalige toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta zijn zeker 43 mensen omgekomen, meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van de politie. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. De hulpdiensten zoeken nog naar eventuele verdere slachtoffers.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Tilburg een 44-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de voorbereiding van twee ontvoeringen in het criminele circuit. De arrestatie vond plaats in het kader van een groot onderzoek naar internationale cocaïnehandel vanuit Zuid-Amerika. Vrijdag bepaalde de rechter-commissaris dat de man de komende twee weken in de cel blijft, zegt het Openbaar Ministerie.
2 uur geleden