New York ruimt op na storm, schade aan zeker 1000 gebouwen
NEW YORK (ANP/DPA/) - Twee dagen nadat delen van de oostkust van de VS werden getroffen door een zware storm en regen zijn de opruimwerkzaamheden in New York in volle gang. In de metropool kwamen dertien mensen om als gevolg van het natuurgeweld.
Meer dan duizend gebouwen zijn beschadigd volgens een eerste telling. Inmiddels zijn zo’n 1300 auto’s weggetakeld die werden weggesleurd door het water. In het centrum van New York werden recordhoeveelheden neerslag gemeten. Water is weggepompt uit ziekenhuizen, overheids- en appartementengebouwen.
Elf van de slachtoffers stierven doordat ze overvallen werden door het water dat ’s nachts in de kelders stroomde waar ze woonden. Burgemeester Bill de Blasio heeft aangekondigd de veiligheid van deze groep te willen verbeteren. Hij verwacht dat dergelijk extreem weer zich in de toekomst vaker zal voordoen.
Zeker 44 doden
Het noodweer heeft in de noordoostelijke staten New Jersey, New York en Pennsylvania aan zeker 44 mensen het leven gekost. Tienduizenden mensen zitten nog zonder stroom.
Het noordoosten van het land werd geraakt door uitlopers van de orkaan Ida die eerder in de week in de zuidelijke staat Louisiana aan land was gekomen. President Joe Biden brengt later op de dag een bezoek aan New Orleans in Louisiana, waar de orkaan veel schade heeft aangericht.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
10 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
13 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
14 uur geleden