New York ruimt op na storm, schade aan zeker 1000 gebouwen
NEW YORK (ANP/DPA/) - Twee dagen nadat delen van de oostkust van de VS werden getroffen door een zware storm en regen zijn de opruimwerkzaamheden in New York in volle gang. In de metropool kwamen dertien mensen om als gevolg van het natuurgeweld.
Meer dan duizend gebouwen zijn beschadigd volgens een eerste telling. Inmiddels zijn zo’n 1300 auto’s weggetakeld die werden weggesleurd door het water. In het centrum van New York werden recordhoeveelheden neerslag gemeten. Water is weggepompt uit ziekenhuizen, overheids- en appartementengebouwen.
Elf van de slachtoffers stierven doordat ze overvallen werden door het water dat ’s nachts in de kelders stroomde waar ze woonden. Burgemeester Bill de Blasio heeft aangekondigd de veiligheid van deze groep te willen verbeteren. Hij verwacht dat dergelijk extreem weer zich in de toekomst vaker zal voordoen.
Zeker 44 doden
Het noodweer heeft in de noordoostelijke staten New Jersey, New York en Pennsylvania aan zeker 44 mensen het leven gekost. Tienduizenden mensen zitten nog zonder stroom.
Het noordoosten van het land werd geraakt door uitlopers van de orkaan Ida die eerder in de week in de zuidelijke staat Louisiana aan land was gekomen. President Joe Biden brengt later op de dag een bezoek aan New Orleans in Louisiana, waar de orkaan veel schade heeft aangericht.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
19 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
16 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
16 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
19 uur geleden