Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York ruimt op na storm, schade aan zeker 1000 gebouwen

New York ruimt op na storm, schade aan zeker 1000 gebouwen

NEW YORK (ANP/DPA/) - Twee dagen nadat delen van de oostkust van de VS werden getroffen door een zware storm en regen zijn de opruimwerkzaamheden in New York in volle gang. In de metropool kwamen dertien mensen om als gevolg van het natuurgeweld.

Meer dan duizend gebouwen zijn beschadigd volgens een eerste telling. Inmiddels zijn zo’n 1300 auto’s weggetakeld die werden weggesleurd door het water. In het centrum van New York werden recordhoeveelheden neerslag gemeten. Water is weggepompt uit ziekenhuizen, overheids- en appartementengebouwen.

Elf van de slachtoffers stierven doordat ze overvallen werden door het water dat ’s nachts in de kelders stroomde waar ze woonden. Burgemeester Bill de Blasio heeft aangekondigd de veiligheid van deze groep te willen verbeteren. Hij verwacht dat dergelijk extreem weer zich in de toekomst vaker zal voordoen.

Zeker 44 doden

Het noodweer heeft in de noordoostelijke staten New Jersey, New York en Pennsylvania aan zeker 44 mensen het leven gekost. Tienduizenden mensen zitten nog zonder stroom.

Het noordoosten van het land werd geraakt door uitlopers van de orkaan Ida die eerder in de week in de zuidelijke staat Louisiana aan land was gekomen. President Joe Biden brengt later op de dag een bezoek aan New Orleans in Louisiana, waar de orkaan veel schade heeft aangericht.

Meer uit Buitenland

Rusland wil goede banden met Hongarije na verkiezingsuitslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.

29 minuten geleden
Paus na kritiek Trump: blijf me uitspreken voor vrede

ALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.

1 uur geleden
Nederlands defensiebedrijf gaat raketten bouwen met Rheinmetall

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse defensiefabrikant Destinus gaat raketten bouwen met het grote Duitse bedrijf Rheinmetall. De twee gaan samenwerken bij de productie van kruisraketten en ballistische raketten, laten ze weten.

2 uur geleden
Europese leiders vieren nederlaag Orbán: ik ben zo blij

BERLIJN/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA/AFP) - Europese leiders reageren ook maandag verheugd op de uitslag van de parlementsverkiezingen in Hongarije. Daar versloeg de oppositie de partij van de langzittende rechts-nationalistische premier Viktor Orbán.

2 uur geleden
Democraat Californië stopt campagne na beschuldigingen wangedrag

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische gouverneurskandidaat in Californië Eric Swalwell heeft zijn campagne opgeschort vanwege beschuldigingen van seksueel misbruik. Vrijdag berichtten Amerikaanse media over het vermeende misbruik van minstens vier vrouwen. Hij kwam daarop onder druk te staan om een stap terug te doen.

3 uur geleden
'Historische' benoeming: Australië krijgt vrouw als legerleider

CANBERRA (ANP/RTR) - In Australië gaat voor het eerst een vrouw de landmacht leiden. Generaal Susan Coyle treedt in juli aan. Haar benoeming moet volgens de minister van Defensie worden gezien als een historisch moment. "Haar prestatie betekent dat zij de eerste vrouw zal zijn die een krijgsmachtonderdeel aanvoert in de Australische geschiedenis", aldus minister Richard Marles.

3 uur geleden
Polen versterkt banden met Zuid-Korea, vooral op defensiegebied

SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en Polen hebben besloten hun banden te versterken, met een grote rol voor defensie. De Poolse premier Donald Tusk zei op bezoek bij de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung dat Zuid-Korea nu na de Verenigde Staten de belangrijkste bondgenoot is van Polen, vooral in de defensie-industrie.

3 uur geleden