Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York ruimt op na storm, schade aan zeker 1000 gebouwen

New York ruimt op na storm, schade aan zeker 1000 gebouwen

NEW YORK (ANP/DPA/) - Twee dagen nadat delen van de oostkust van de VS werden getroffen door een zware storm en regen zijn de opruimwerkzaamheden in New York in volle gang. In de metropool kwamen dertien mensen om als gevolg van het natuurgeweld.

Meer dan duizend gebouwen zijn beschadigd volgens een eerste telling. Inmiddels zijn zo’n 1300 auto’s weggetakeld die werden weggesleurd door het water. In het centrum van New York werden recordhoeveelheden neerslag gemeten. Water is weggepompt uit ziekenhuizen, overheids- en appartementengebouwen.

Elf van de slachtoffers stierven doordat ze overvallen werden door het water dat ’s nachts in de kelders stroomde waar ze woonden. Burgemeester Bill de Blasio heeft aangekondigd de veiligheid van deze groep te willen verbeteren. Hij verwacht dat dergelijk extreem weer zich in de toekomst vaker zal voordoen.

Zeker 44 doden

Het noodweer heeft in de noordoostelijke staten New Jersey, New York en Pennsylvania aan zeker 44 mensen het leven gekost. Tienduizenden mensen zitten nog zonder stroom.

Het noordoosten van het land werd geraakt door uitlopers van de orkaan Ida die eerder in de week in de zuidelijke staat Louisiana aan land was gekomen. President Joe Biden brengt later op de dag een bezoek aan New Orleans in Louisiana, waar de orkaan veel schade heeft aangericht.

Meer uit Buitenland

Rusland vraagt VS achtervolging olietanker te staken

WASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.

47 minuten geleden
Ongeveer 40 doden bij brand in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.

3 uur geleden
Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

3 uur geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

5 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

7 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

7 uur geleden
Dode gemeld bij aanhoudende protesten in Iran

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.

7 uur geleden