Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York plant Central Park-concert om einde lockdown te vieren

New York plant Central Park-concert om einde lockdown te vieren

NEW YORK (ANP) - New York City is voornemens het naderende einde van de lockdown te vieren met een groots popconcert in Central Park. In een interview met de New York Times zei burgemeester Bill de Blasio dat het concert onderdeel is van een "Homecoming Week", die de wereld moet laten zien dat de stad de pandemie achter zich heeft gelaten.

Het concert zal op 21 augustus moeten plaatsvinden op de vermaarde Great Lawn in het park, waar ooit onder anderen Carole King (1973), Elton John (1980) en Luciano Pavarotti (1993) voor honderdduizenden mensen optraden.

De line-up voor de drie uur durende show zal bestaan uit acht "iconische" sterren, van wie de namen nog niet bekend zijn. De stad laat de planning over aan de 89-jarige producer Clive Davis, bekend van samenwerkingen met onder anderen Bruce Springsteen, Aretha Franklin en Whitney Houston.

60.000 toeschouwers

Bij het concert mogen vanwege corona slechts 60.000 toeschouwers aanwezig zijn, een fractie vergeleken met bijvoorbeeld de 400.000 toeschouwers die de reünie van Simon & Garfunkel in 1981 bijwoonden. De toegangsbewijzen zullen gratis zijn en het concert zal wereldwijd worden uitgezonden.

De stad werkt nog aan een mogelijke oplossing voor eventuele complicaties voor de volksgezondheid die de organisatie van het grootschalige evenement met zich zal kunnen meebrengen. Zo komt de invoering van een vaccinatiepaspoort, de zogeheten Excelsior Pass, nog maar moeizaam tot stand. Tot dusver hebben slechts 1,1 miljoen van de 9,1 miljoen gevaccineerde inwoners van de staat New York de pas gedownload.

Tevens is het de bedoeling dat het concert het belang van vaccinatie benadrukt. Het publiek zal verdeeld worden in secties voor gevaccineerden, die 70 procent van de kaartjes zullen krijgen, en niet-gevaccineerden.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef belegt crisisoverleg over oorlog Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP/DPA) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft een videoconferentie van ministers van Buitenlandse Zaken belegd voor dinsdag, naar aanleiding van de geëscaleerde vijandelijkheden tussen Israël en Iran. In de bijeenkomst komt de "coördinatie van diplomatieke inspanningen ten aanzien van Israël en Iran" aan de orde, aldus een medewerker van Kallas in Brussel. Ook worden mogelijke vervolgstappen besproken.

12 minuten geleden
Auto van gezochte schutter Minnesota gevonden

MINNEAPOLIS (ANP) - De autoriteiten in de Amerikaanse staat Minnesota zeggen dat ze een voertuig hebben gevonden dat toebehoorde aan de man die ervan wordt verdacht zaterdag de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in hun huis. De auto werd bijna 95 kilometer ten zuiden van de plaats van de schietpartij gevonden, melden Amerikaanse media waaronder CBS News.

49 minuten geleden
Luchtalarm in centrum en noorden Israël na Iraanse aanvalsgolf

TEL AVIV/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zondagavond een nieuwe aanvalsgolf op Israël gelanceerd met raketten, melden de Iraanse staatsmedia. In het centrum en het noorden van Israël is het luchtalarm afgegaan. Onder meer in de steden Jeruzalem en Tel Aviv zijn de sirenes te horen. Israëlische autoriteiten adviseren inwoners een veilige schuilplaats op te zoeken.

1 uur geleden
VS: Trump stopte Israëls plan om Iraanse leider Khamenei te doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een Israëlisch plan tegengehouden om de Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei te vermoorden. Dat zeiden twee anonieme Amerikaanse officials zondag tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Ook in Brussel grote Rode Lijn-mars tegen geweld in Gaza

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen het Israëlische geweld in Gaza. Volgens de politie nemen 75.000 mensen deel aan de Belgische Rode Lijn-mars. De organisatoren denken dat er 100.000 demonstranten zijn.

4 uur geleden
Trump ziet rol voor Poetin als bemiddelaar tussen Israël en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een rol ziet voor de Russische president Vladimir Poetin als bemiddelaar in het conflict tussen Israël en Iran. "Hij is er klaar voor. Hij heeft me erover gebeld. We hebben er lang over gesproken", aldus Trump tegen de zender ABC News.

5 uur geleden
Duitsland: extra beveiliging Israëlische en Joodse locaties

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland verscherpt de beveiliging rond Israëlische en Joodse locaties op zijn grondgebied tegen mogelijke vergeldingsaanvallen door Iran, dat vrijdag werd aangevallen door Israël. "We bereiden ons in Duitsland voor op het geval Iran Israëlische of Joodse instellingen aanvalt", zei bondskanselier Friedrich Merz voordat hij naar Canada vloog voor een G7-top.

5 uur geleden