Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York Pizza koopt twee Duitse pizzaketens

New York Pizza koopt twee Duitse pizzaketens

AMSTELVEEN (ANP) - New York Pizza heeft twee Duitse pizzaketens overgenomen. Het gaat om Flying Pizza en Pizza Planet. Onlangs werd bij de oosterburen ook al pizzaketen Stückwerk ingelijfd. Het Nederlandse New York Pizza wil in Duitsland graag een van de grootste spelers worden op de pizzabezorgmarkt.

Flying Pizza heeft 43 vestigingen en zit in het noorden en oosten van Duitsland. Pizza Planet is goed voor dertig locaties rondom Berlijn. Door de overnames groeit New York Pizza in korte tijd uit naar 107 vestigingen in Duitsland. Daarnaast heeft de keten nog 234 zaken in Nederland en één in het Belgische Leuven. Over de nieuwe deals worden geen financiële details naar buiten gebracht.

New York Pizza is opgericht in 1993. De eerste zaak werd gevestigd aan het Amsterdamse Spui. De laatste tijd zoekt de onderneming erg naar groeimogelijkheden. Voor het einde van het jaar wil New York Pizza bijvoorbeeld ook nog enkele zaken openen in België. Bij het streven naar verdere expansie speelt mee dat de keten in het Noorse conglomeraat Orkla recent een nieuwe eigenaar heeft gekregen. Daarmee heeft New York Pizza naar eigen zeggen een grotere slagkracht gekregen voor verdere groei.

Meer uit Financieel

Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

21 minuten geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

37 minuten geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

1 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

3 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

5 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

5 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

5 uur geleden