Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York moet definitief voorverkiezingen houden

New York moet definitief voorverkiezingen houden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische voorverkiezingen in de staat New York moeten doorgaan op 23 juni. Dat heeft het Hof van beroep bepaald nadat eerder een lagere rechtbank al tot dezelfde beslissing was gekomen.

De staat New York wilde de voorverkiezingen niet meer laten doorgaan omdat Joe Biden de enige overgebleven kandidaat is. Voormalig kandidaat Andrew Yang spande daarom een zaak aan.

De stemming kan nog belangrijk zijn voor de partijconventie in augustus, waarop Biden officieel wordt genomineerd. Het aantal kiesmannen bepaalt hoeveel invloed een kandidaat heeft op het partijprogramma. In New York worden veel kiesmannen verdeeld, waardoor de stemming zeker nog van belang is voor onder meer senator Bernie Sanders.

Gestopte kandidaten

De staat haalde de namen van de gestopte kandidaten van de lijst, waardoor alleen Biden nog over was. Het argument daarvoor was dat stemmen gevaar kan opleveren voor de gezondheid, nu er in de staat een lockdown is vanwege het coronavirus. De rechters waren het met Yang eens dat kandidaten niet zonder hun toestemming van de kieslijst mogen worden gehaald.

Biden en Sanders hebben eerder al afspraken gemaakt over de verdeling van de kiesmannen, zodat het geen conflict meer oplevert.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

1 uur geleden
Herkozen leider Centraal-Afrikaanse Republiek nodigt Poetin uit

BANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

1 uur geleden
Nog bijna 20.000 huishoudens zonder stroom in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.

1 uur geleden
Belgische vrouw krijgt celstraf voor vasthouden man in hondenhok

TURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.

1 uur geleden
Frankrijk maakt plan voor Amerikaans dreigement rond Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.

2 uur geleden
Interim-leider Venezuela: week rouw voor slachtoffers VS-aanval

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.

9 uur geleden
Dader schietpartij Brown University bekende misdaden in video

BOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.

9 uur geleden