New York moet definitief voorverkiezingen houden
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische voorverkiezingen in de staat New York moeten doorgaan op 23 juni. Dat heeft het Hof van beroep bepaald nadat eerder een lagere rechtbank al tot dezelfde beslissing was gekomen.
De staat New York wilde de voorverkiezingen niet meer laten doorgaan omdat Joe Biden de enige overgebleven kandidaat is. Voormalig kandidaat Andrew Yang spande daarom een zaak aan.
De stemming kan nog belangrijk zijn voor de partijconventie in augustus, waarop Biden officieel wordt genomineerd. Het aantal kiesmannen bepaalt hoeveel invloed een kandidaat heeft op het partijprogramma. In New York worden veel kiesmannen verdeeld, waardoor de stemming zeker nog van belang is voor onder meer senator Bernie Sanders.
Gestopte kandidaten
De staat haalde de namen van de gestopte kandidaten van de lijst, waardoor alleen Biden nog over was. Het argument daarvoor was dat stemmen gevaar kan opleveren voor de gezondheid, nu er in de staat een lockdown is vanwege het coronavirus. De rechters waren het met Yang eens dat kandidaten niet zonder hun toestemming van de kieslijst mogen worden gehaald.
Biden en Sanders hebben eerder al afspraken gemaakt over de verdeling van de kiesmannen, zodat het geen conflict meer oplevert.
Meer uit Buitenland
CASTLE PEAK (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben het lichaam geborgen van de negende en laatste persoon die afgelopen week vermist raakte na een lawine in Californië. Er werd sinds dinsdag gezocht naar de wintersporters, die buiten de piste zouden hebben geskied. Het was een van de dodelijkste lawines in de Amerikaanse geschiedenis.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.
5 uur geledenLVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.
6 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
20 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
20 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
22 uur geleden