Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York moet definitief voorverkiezingen houden

New York moet definitief voorverkiezingen houden

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Democratische voorverkiezingen in de staat New York moeten doorgaan op 23 juni. Dat heeft het Hof van beroep bepaald nadat eerder een lagere rechtbank al tot dezelfde beslissing was gekomen.

De staat New York wilde de voorverkiezingen niet meer laten doorgaan omdat Joe Biden de enige overgebleven kandidaat is. Voormalig kandidaat Andrew Yang spande daarom een zaak aan.

De stemming kan nog belangrijk zijn voor de partijconventie in augustus, waarop Biden officieel wordt genomineerd. Het aantal kiesmannen bepaalt hoeveel invloed een kandidaat heeft op het partijprogramma. In New York worden veel kiesmannen verdeeld, waardoor de stemming zeker nog van belang is voor onder meer senator Bernie Sanders.

Gestopte kandidaten

De staat haalde de namen van de gestopte kandidaten van de lijst, waardoor alleen Biden nog over was. Het argument daarvoor was dat stemmen gevaar kan opleveren voor de gezondheid, nu er in de staat een lockdown is vanwege het coronavirus. De rechters waren het met Yang eens dat kandidaten niet zonder hun toestemming van de kieslijst mogen worden gehaald.

Biden en Sanders hebben eerder al afspraken gemaakt over de verdeling van de kiesmannen, zodat het geen conflict meer oplevert.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

2 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

2 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

2 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.

4 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

6 uur geleden
Trump wil deal Groenland op 'makkelijke of moeilijke manier'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.

6 uur geleden
Interim-leider Venezuela: bestrijden agressie VS met diplomatie

CARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.

8 uur geleden