New York heropent basisscholen na coronasluiting
NEW YORK (ANP) - Ondanks stijgende coronacijfers gaan de openbare basisscholen in de Amerikaanse stad New York binnenkort weer open. Burgemeester Bill de Blasio maakte zondag bekend dat ze vanaf 7 december hun deuren openen. Onderwijsinstellingen voor oudere kinderen blijven voorlopig wel dicht.
De Blasio besloot halverwege deze maand dat scholen tot nader order gesloten zouden zijn omdat de limiet van 3 procent positieve coronatests was overschreden, maar geeft nu blijkbaar toe onder druk van critici. Die hadden zich gestoord aan het dichtgooien van de scholen, terwijl restaurants en sportscholen wel open mogen zijn.
New York was in het voorjaar het epicentrum van de pandemie in de VS en moest half maart alle scholen sluiten. Het besmettingspercentage was in de zomer weer gestabiliseerd, maar heropening werd keer op keer uitgesteld. Pas eind september konden de eerste scholen weer open. Onlangs werden ze vanwege het toenemende aantal coronabesmettingen weer gesloten.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - De tumor die op de long van de paus was ontdekt, is niet uitgezaaid. Volgens het Vaticaan is de operatie van vorige week succesvol verlopen en is er geen verdere behandeling nodig.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.
3 uur geledenDIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.
5 uur geleden