New York gaat wapendetectiesystemen testen voor de metro
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse stad New York gaat wapendetectietechnologie testen in verschillende metrostations. Dat heeft burgemeester Eric Adams donderdag aangekondigd. De politie zal onder meer het gebruik van draagbare scanmachines uitproberen.
Adams reageert daarmee op enkele recente schietpartijen in de metro. Zo liep een ruzie in een metrocoupé eerder deze maand dusdanig uit de hand dat een man met zijn eigen pistool in het hoofd werd geschoten.
De Legal Aid Society, een organisatie die de rechten verdedigt van New Yorkers die zich geen advocaten kunnen veroorloven, noemde het plan "misleidend" en een "inbreuk op de privacy" van reizigers. "Wapendetectiesystemen zijn gebrekkig en veroorzaken vaak vals alarm, wat paniek veroorzaakt en situaties creëert die kunnen resulteren in het verlies van mensenlevens", zei Jerome Greco van de organisatie. "New York mag niet dienen als proeftuin voor beveiligingsbedrijven."
De staat New York verbood mensen in 2022 om wapens te dragen op wat zij "gevoelige locaties" noemt, inclusief het openbaar vervoer. De politie heeft dit jaar tot nu toe negentien wapens in beslag genomen van mensen in het openbaar vervoer, dus niet alleen in de metro. In 2023 waren dat er in dezelfde periode negen.
Op een doordeweekse dag worden bijna vier miljoen ritten met de metro van de stad gemaakt. Misdaad in de metro is relatief zeldzaam. Zo komen schietpartijen zelden voor en daalt het aantal diefstallen en aanrandingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
40 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog te beëindigen.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
8 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
8 uur geleden