Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New York gaat wapendetectiesystemen testen voor de metro

New York gaat wapendetectiesystemen testen voor de metro

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse stad New York gaat wapendetectietechnologie testen in verschillende metrostations. Dat heeft burgemeester Eric Adams donderdag aangekondigd. De politie zal onder meer het gebruik van draagbare scanmachines uitproberen.

Adams reageert daarmee op enkele recente schietpartijen in de metro. Zo liep een ruzie in een metrocoupé eerder deze maand dusdanig uit de hand dat een man met zijn eigen pistool in het hoofd werd geschoten.

De Legal Aid Society, een organisatie die de rechten verdedigt van New Yorkers die zich geen advocaten kunnen veroorloven, noemde het plan "misleidend" en een "inbreuk op de privacy" van reizigers. "Wapendetectiesystemen zijn gebrekkig en veroorzaken vaak vals alarm, wat paniek veroorzaakt en situaties creëert die kunnen resulteren in het verlies van mensenlevens", zei Jerome Greco van de organisatie. "New York mag niet dienen als proeftuin voor beveiligingsbedrijven."

De staat New York verbood mensen in 2022 om wapens te dragen op wat zij "gevoelige locaties" noemt, inclusief het openbaar vervoer. De politie heeft dit jaar tot nu toe negentien wapens in beslag genomen van mensen in het openbaar vervoer, dus niet alleen in de metro. In 2023 waren dat er in dezelfde periode negen.

Op een doordeweekse dag worden bijna vier miljoen ritten met de metro van de stad gemaakt. Misdaad in de metro is relatief zeldzaam. Zo komen schietpartijen zelden voor en daalt het aantal diefstallen en aanrandingen.

Meer uit Buitenland

52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

12 minuten geleden
Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

27 minuten geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

41 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

58 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

1 uur geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

1 uur geleden