New York gaat wapendetectiesystemen testen voor de metro
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse stad New York gaat wapendetectietechnologie testen in verschillende metrostations. Dat heeft burgemeester Eric Adams donderdag aangekondigd. De politie zal onder meer het gebruik van draagbare scanmachines uitproberen.
Adams reageert daarmee op enkele recente schietpartijen in de metro. Zo liep een ruzie in een metrocoupé eerder deze maand dusdanig uit de hand dat een man met zijn eigen pistool in het hoofd werd geschoten.
De Legal Aid Society, een organisatie die de rechten verdedigt van New Yorkers die zich geen advocaten kunnen veroorloven, noemde het plan "misleidend" en een "inbreuk op de privacy" van reizigers. "Wapendetectiesystemen zijn gebrekkig en veroorzaken vaak vals alarm, wat paniek veroorzaakt en situaties creëert die kunnen resulteren in het verlies van mensenlevens", zei Jerome Greco van de organisatie. "New York mag niet dienen als proeftuin voor beveiligingsbedrijven."
De staat New York verbood mensen in 2022 om wapens te dragen op wat zij "gevoelige locaties" noemt, inclusief het openbaar vervoer. De politie heeft dit jaar tot nu toe negentien wapens in beslag genomen van mensen in het openbaar vervoer, dus niet alleen in de metro. In 2023 waren dat er in dezelfde periode negen.
Op een doordeweekse dag worden bijna vier miljoen ritten met de metro van de stad gemaakt. Misdaad in de metro is relatief zeldzaam. Zo komen schietpartijen zelden voor en daalt het aantal diefstallen en aanrandingen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
36 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
41 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.
2 uur geledenRAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Familieleden van Naveed Akram, de schutter die verdacht wordt van de aanslag op Bondi Beach in Sydney eind vorig jaar, zeggen te vrezen voor hun leven na een reeks bedreigingen. Dat werd dinsdagochtend duidelijk tijdens een rechtszaak.
3 uur geleden