New York dicht bij legaliseren van cannabisgebruik
NEW YORK (ANP/AFP) - New York ligt op koers om als veertiende Amerikaanse staat cannabis te legaliseren voor recreatief gebruik. Gouverneur Andrew Cuomo en parlementariërs van New York hebben daar formeel mee ingestemd, maakte het kantoor van Cuomo zondag bekend.
Het wetsvoorstel maakt het mogelijk voor volwassenen van 21 jaar en ouder om cannabis te kopen en thuis te verbouwen voor eigen consumptie. Ook zal New York aan cannabis-gerelateerde misdrijven die onder de nieuwe wet niet langer strafbaar zijn met terugwerkende kracht wissen uit het strafblad van veroordeelden.
De wetgeving door het parlement van New York loodsen lijkt een formaliteit, aangezien de Democraten van Cuomo in beide Kamers een sterke meerderheid hebben. De gouverneur stelt in een verklaring dat het plan jaarlijks 350 miljoen dollar aan belastinggeld kan opleveren en mogelijk tienduizenden banen met zich meebrengt.
Banen
"Het legaliseren van cannabis voor volwassenen gaat niet alleen over het creëren van een nieuwe markt die banen oplevert en de economie ten goede komt", aldus Cuomo over het plan. "Het gaat ook over gerechtigheid voor lang gemarginaliseerde gemeenschappen en is om ervoor te zorgen dat degenen die in het verleden oneerlijk zijn bestraft, nu een kans krijgen om te profiteren."
De wet zal eenmaal aangenomen gelijk ingaan maar de verkoop van cannabis kan nog twee jaar op zich laten wachten omdat New York onder andere een toezichtsorgaan moet instellen, zei een overheidsfunctionaris.
Meer uit Buitenland
SEATTLE (ANP) - Bij een schietpartij in de Amerikaanse stad Seattle zijn meerdere slachtoffers gevallen. Dat meldt de politie van de stad op X. Het incident vond plaats in het Seattle Center vlak bij de beroemde Space Needle.
11 minuten geledenBORDEAUX (ANP) - De grote natuurbrand die woedt bij Bordeaux, in het zuidwesten van Frankrijk, is in de nacht van zondag op maandag stabiel gebleven. Dat meldt de prefectuur van Gironde volgens BFM TV. Tot nu toe heeft de brand rond de 42.000 hectare verwoest. Honderdduizenden mensen zijn geëvacueerd.
1 uur geledenROSTOV-ON-DON (ANP) - Bij een Oekraïense luchtaanval op de Russische stad Rostov-on-Don zijn in de nacht van zondag op maandag twee doden gevallen. Dat zegt gouverneur Yuri Slyusar in een bericht op Telegram.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado zal niet deelnemen aan gesprekken met de regering van president Delcy Rodríguez. Dat maakte de Nobelprijswinnares voor de Vrede zondag bekend. De gesprekken, die gesteund worden door de VS, staan voor augustus gepland.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Brandenburger Tor in Berlijn is zondagavond laat verlicht in de kleuren van de regenboog. Deze kleuren gelden als symbool van de queer-gemeenschap en staan voor diversiteit en tolerantie. Ze werden vanaf zonsondergang op het beroemde monument in het Berlijnse stadscentrum geprojecteerd.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De grote bosbranden die woeden in de provincie Ávila en de regio Madrid zijn nog actief en blijven naar verwachting de komende dagen branden. Na een snelle uitbreiding in de afgelopen dagen zijn veel vuurfronten inmiddels wel ingedamd. Dat melden Spaanse media waaronder de krant El País. Ook de branden in de regio Toledo verergeren niet meer.
9 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.
10 uur geleden