New York City FC bevestigt komst trainer Jansen
NEW YORK (ANP) - New York City FC heeft de komst van trainer Pascal Jansen bevestigd. De 51-jarige Nederlander ondertekent bij de Amerikaanse voetbalclub een contract tot 2028. Jansen begint aan zijn werkzaamheden zodra hij zijn Amerikaanse werkvergunning binnen heeft.
"We zijn verheugd Pascal te verwelkomen bij New York City FC", zegt David Lee, technisch directeur van New York City FC, op de website van de club. "We hebben een groep zeer getalenteerde spelers en wilden een ervaren coach hebben die ons naar het volgende niveau kan tillen. Pascal voldoet aan alle eisen die we stelden om New York City FC te leiden."
Jansen is afkomstig van de Hongaarse club Ferencváros, waar hij pas een half jaar werkzaam was. Daarvoor trainde hij AZ, waar hij een jaar geleden werd ontslagen.
"De waarden waar ik als coach voor sta, zijn in lijn met de waarden van de club. Ik breng een agressieve speelstijl mee, waarmee we druk uitoefenen op tegenstanders", stelt Jansen, die bij Ferencváros wordt opgevolgd door de Ier Robbie Keane.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
17 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden