'New York bezuinigt 1 miljard dollar op politie'
NEW YORK (ANP/AFP) - De stad New York kort 1 miljard dollar op het jaarlijkse budget van de politie. De gemeenteraad van de grootste stad van de Verenigde Staten heeft een begroting goedgekeurd waarvan die besparing een onderdeel is. Sinds de Amerikaanse politie eind mei opnieuw in opspraak is geraakt vanwege racisme en het gebruik van buitensporig geweld, klinkt in het hele land de roep om te bezuinigen op de politie.
De New Yorkse burgemeester Bill de Blasio heeft gezegd dat het budget van de New Yorkse politie van ongeveer 6 miljard dollar is verlaagd naar ongeveer 5 miljard dollar. Als gevolg van de bezuiniging gaan onder meer plannen om 1160 nieuwe agenten aan te nemen niet door. Ook moet de politie minder geld kwijt zijn aan overuren en worden werknemers met administratieve taken anders ingezet. De New Yorkse politie bestaat uit ongeveer 36.000 agenten.
Sommige gemeenteraadsleden spreken echter van een boekhoudtruc. Zo zou 400 miljoen aan besparingen alsnog naar de politie gaan, maar dan via het onderwijsdepartement doordat de kosten voor het beveiligen van scholen naar dat departement worden verplaatst. "De begroting waar vanavond over wordt gestemd, bezuinigt GEEN 1 miljard dollar op de politie", zei gemeenteraadslid Brad Lancer dinsdag op Twitter.
Jaarbegroting
De Black Lives Matter-beweging pleitte er de afgelopen maand herhaaldelijk voor om geld bij de politie weg te halen en dat te steken in huisvesting, onderwijs en gezondheidszorg voor achterstandsgebieden. Demonstranten die vorige week voor het New Yorkse stadhuis kampeerden, eisten dat geld van Amerika's grootste politiemacht wordt overgeheveld naar het aanpakken van rassenongelijkheid.
De jaarbegroting van New York wordt van 93 miljard dollar teruggebracht naar 88 miljard dollar vanwege de coronacrisis. Burgemeester De Blasio schatte onlangs dat de pandemie, waaraan zo'n 22.000 New Yorkers zijn gestorven, de stad zo'n 9 miljard heeft gekost.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
19 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden