Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'New York bezuinigt 1 miljard dollar op politie'

'New York bezuinigt 1 miljard dollar op politie'

NEW YORK (ANP/AFP) - De stad New York kort 1 miljard dollar op het jaarlijkse budget van de politie. De gemeenteraad van de grootste stad van de Verenigde Staten heeft een begroting goedgekeurd waarvan die besparing een onderdeel is. Sinds de Amerikaanse politie eind mei opnieuw in opspraak is geraakt vanwege racisme en het gebruik van buitensporig geweld, klinkt in het hele land de roep om te bezuinigen op de politie.

De New Yorkse burgemeester Bill de Blasio heeft gezegd dat het budget van de New Yorkse politie van ongeveer 6 miljard dollar is verlaagd naar ongeveer 5 miljard dollar. Als gevolg van de bezuiniging gaan onder meer plannen om 1160 nieuwe agenten aan te nemen niet door. Ook moet de politie minder geld kwijt zijn aan overuren en worden werknemers met administratieve taken anders ingezet. De New Yorkse politie bestaat uit ongeveer 36.000 agenten.

Sommige gemeenteraadsleden spreken echter van een boekhoudtruc. Zo zou 400 miljoen aan besparingen alsnog naar de politie gaan, maar dan via het onderwijsdepartement doordat de kosten voor het beveiligen van scholen naar dat departement worden verplaatst. "De begroting waar vanavond over wordt gestemd, bezuinigt GEEN 1 miljard dollar op de politie", zei gemeenteraadslid Brad Lancer dinsdag op Twitter.

Jaarbegroting

De Black Lives Matter-beweging pleitte er de afgelopen maand herhaaldelijk voor om geld bij de politie weg te halen en dat te steken in huisvesting, onderwijs en gezondheidszorg voor achterstandsgebieden. Demonstranten die vorige week voor het New Yorkse stadhuis kampeerden, eisten dat geld van Amerika's grootste politiemacht wordt overgeheveld naar het aanpakken van rassenongelijkheid.

De jaarbegroting van New York wordt van 93 miljard dollar teruggebracht naar 88 miljard dollar vanwege de coronacrisis. Burgemeester De Blasio schatte onlangs dat de pandemie, waaraan zo'n 22.000 New Yorkers zijn gestorven, de stad zo'n 9 miljard heeft gekost.

Meer uit Buitenland

Celstraf voor hulpsheriff die zwarte vrouw thuis doodschiet

CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.

1 uur geleden
VN-chef roept Iran en VS op diplomatieke uitweg te zoeken

NEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.

2 uur geleden
Trump: Poetin valt Kyiv week niet aan tijdens koude periode

WASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.

4 uur geleden
Iraanse minister zegt dat Europa kans op oorlog groter maakt

TEHERAN (ANP) - Europa doet niets om te voorkomen dat er oorlog uitbreekt in Iran en maakt het alleen maar erger, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Dat de Iraanse Revolutionaire Garde op de terreurlijst is gezet, is volgens de minister "een grote strategische fout".

4 uur geleden
Spaanse regering: oppositie verspreidt onzin over treinongeval

MADRID (ANP/AFP) - Volgens de Spaanse regering verspreiden oppositiepartijen "absurde" informatie over de treinramp van 18 januari, waarbij 45 mensen omkwamen. De minister van Transport zegt dat rechtse partijen "angst zaaien" en "onrust aanwakkeren" na de botsing tussen twee hogesnelheidstreinen in de regio Andalusië.

5 uur geleden
Israël draagt dode Palestijnen over als laatste deel van ruil

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vijftien dode Palestijnen zijn vrijgegeven door Israël en overgebracht naar Gaza. Het Rode Kruis heeft geholpen de doden over te brengen, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). "Hiermee is een eind gekomen aan een maanden durende operatie die gezinnen heeft herenigd en de implementatie van de overeenkomst van het staakt-het-vuren heeft ondersteund", aldus de organisatie.

5 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde komt op EU-terroristenlijst

BRUSSEL (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) komt op de Europese terroristenlijst, zo hebben de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag besloten. Het heeft lang geduurd voordat de EU hiertoe is gekomen, maar nadat een aantal grote landen waaronder Frankrijk overstag ging, stemden donderdag ook kleinere landen ermee in. Voor een dergelijk besluit is unanimiteit vereist.

6 uur geleden