
New York benoemt ‘tsaar’ om ratten uit te roeien
NEW YORK (ANP) - De grootste vijand van de inwoners van New York zijn ratten, reden voor burgemeester Eric Adams een ‘rattentsaar’ aan te stellen. De ratten in de Amerikaanse metropool zullen Kathy Corradi met haar kennis, gedrevenheid en ervaring gaan haten, voorspelt de burgemeester op Twitter.
De stad heeft al veel gedaan om ratten te bestrijden, maar om de knaagdieren volledig uit te schakelen, is nu voor het eerst een "toegewijde rattentsaar" benoemd. Haar werk gaat van start in de dichtbevolkte wijk Harlem, waar om te beginnen 3,5 miljoen dollar wordt gestoken in rattenbestrijding.
Corradi, een voormalige lerares, moet met uithoudingsvermogen de "sluwe en vraatzuchtige rattenpopulatie" decimeren. Als expert bij de afdeling onderwijs van de stad heeft ze daar al ervaring mee opgedaan. Nu gaat ze toezicht houden op het bestaande leger van rattenexperts in New York. "Je zult veel van mij zien en veel minder ratten", zei Corradi volgens The New York Times.
Bezuinigingen op sanitaire voorzieningen
Inspecteurs hebben in New York vorig jaar twee keer zoveel ratten geregistreerd als een jaar eerder. Volgens het stadsbestuur komt dat door de uitbreiding van de inspecties, maar de stijging kan ook worden toegeschreven aan bezuinigingen op sanitaire voorzieningen.
Burgemeester Adams heeft beweerd dat zijn huis als kind werd overspoeld door ratten. Hoon van dierenrechtenactivisten viel hem ten deel toen hij in een eerdere functie een apparaat demonstreerde waardoor knaagdieren in een emmer verdronken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Israël heeft rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) gevraagd om de arrestatiebevelen tegen premier Benjamin Netanyahu en oud-minister van Defensie Yoav Gallant in te trekken. Die bevelen werden in november uitgevaardigd in een onderzoek naar de oorlog in de Gazastrook.
3 uur geledenBONN (ANP) - De internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt voor een "kritiek risico" op hongersnood in de Gazastrook. Voedsel en andere humanitaire hulp komen al twee maanden het gebied niet meer binnen, waardoor de voorraden de komende weken op dreigen te raken.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de nieuwe paus uitgenodigd voor een bezoek aan Oekraïne. Dat deed hij in hun eerste gesprek, dat over de oorlog in Oekraïne ging.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen dat de Russische aanvallen op het land doorgaan na een oproep tot een staakt-het-vuren. Oekraïne en bondgenoten hadden een bestand van minstens dertig dagen vanaf maandag voorgesteld, maar Rusland stemde niet in.
6 uur geleden