New York beëindigt alle contracten met bedrijf van Trump
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse metropool New York breekt met het bedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump. Burgemeester Bill de Blasio zegt dat miljoenencontracten met The Trump Organization de prullenbak ingaan vanwege de bestorming van het Amerikaanse parlement door aanhangers van de president.
De Blasio zei bij MSNBC dat zijn stad het recht heeft om de contracten op te zeggen als de top van een bedrijf zich schuldig maakt aan criminele activiteiten. Het "oproepen tot een opstand tegen de regering van de Verenigde Staten" valt daar volgens de Democraat ook onder.
"De stad New York wil niks meer te maken hebben met The Trump Organization", vervolgde De Blasio. "Ze hebben geprofiteerd van deze contracten. Daar komt een einde aan." De contracten leveren het bedrijf van Trump volgens de burgemeester op jaarbasis zo'n 17 miljoen dollar (bijna 14 miljoen euro) op.
De contracten hebben volgens lokale media onder meer betrekking op de exploitatie van ijsbanen en een openbare golfbaan. Naast de stad New York hebben ook sommige bedrijven afstand genomen van Trump. De president hangt ook een nieuwe afzettingsprocedure boven het hoofd vanwege het geweld in het Capitool, dat aan meerdere mensen het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
13 minuten geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.
30 minuten geledenCANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.
49 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.
1 uur geledenPARIJS/DEN HAAG (ANP) - De hoogste militair van Nederland en die van een dertigtal vooral Europese landen gaan overleggen over het breken van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Ze komen later deze week bijeen in het Verenigd Koninkrijk, dat het voortouw wil nemen in de nieuwe 'Hormuz-coalitie'.
2 uur geleden