New York beëindigt alle contracten met bedrijf van Trump
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse metropool New York breekt met het bedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump. Burgemeester Bill de Blasio zegt dat miljoenencontracten met The Trump Organization de prullenbak ingaan vanwege de bestorming van het Amerikaanse parlement door aanhangers van de president.
De Blasio zei bij MSNBC dat zijn stad het recht heeft om de contracten op te zeggen als de top van een bedrijf zich schuldig maakt aan criminele activiteiten. Het "oproepen tot een opstand tegen de regering van de Verenigde Staten" valt daar volgens de Democraat ook onder.
"De stad New York wil niks meer te maken hebben met The Trump Organization", vervolgde De Blasio. "Ze hebben geprofiteerd van deze contracten. Daar komt een einde aan." De contracten leveren het bedrijf van Trump volgens de burgemeester op jaarbasis zo'n 17 miljoen dollar (bijna 14 miljoen euro) op.
De contracten hebben volgens lokale media onder meer betrekking op de exploitatie van ijsbanen en een openbare golfbaan. Naast de stad New York hebben ook sommige bedrijven afstand genomen van Trump. De president hangt ook een nieuwe afzettingsprocedure boven het hoofd vanwege het geweld in het Capitool, dat aan meerdere mensen het leven heeft gekost.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
8 uur geleden