New Jersey schakelt buitenlandse artsen in tegen coronavirus
NEW YORK (ANP/AFP) - New Jersey, de Amerikaanse staat die na New York het hardst is getroffen door het coronavirus, kondigde vrijdag aan tijdelijke noodvergunningen te verstrekken aan artsen met een buitenlandse vergunning. Hiermee hoopt de staat meer medische capaciteit vrij te spelen.
"We zijn de eerste staat die volledig gebruik gaat maken van de enorme rijkdom aan internationale kennis en ervaring om ons op onze eigen frontlinies te helpen", zei gouverneur Phil Murphy op Twitter. Wanneer de vergunningen worden afgegeven is onduidelijk.
In New Jersey wonen ongeveer 9 miljoen mensen. Meer dan 78.000 van hen zijn besmet met het coronavirus, ruim 3800 inwoners stierven aan de gevolgen van het longvirus.
De staat New York, die naast New Jersey ligt, riep eerder vrijwilligers uit het hele land, gepensioneerd medisch personeel en net afgestudeerde studenten op om te helpen. Uit een recent bericht van The New York Times blijkt dat een aantal buitenlandse verpleegsters en artsen bereid is de helpende hand toe te steken. Maar reisbeperkingen en visumregelingen weerhouden hen ervan om in Amerikaanse ziekenhuizen te werken.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
50 minuten geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
53 minuten geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
3 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
5 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
6 uur geleden