New Delhi sluit scholen en stopt bouw om extreme smog
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Indiase hoofdstad New Delhi heeft te maken met "ernstige" niveaus giftige mist. Vrijdag is een crisisplan geactiveerd. Een deel van de scholen in de hoofdstad is gesloten. De lokale overheid legt bouwwerkzaamheden stil en roept mensen op thuis te werken als dat kan.
De miljoenenstad staat door de slechte luchtkwaliteit opnieuw bovenaan de ranglijst van meest vervuilde steden ter wereld. Onder de 20 miljoen inwoners klagen mensen over brandende ogen en een kriebel in de keel.
De score van New Delhi in de luchtkwaliteitindex (AQI) schommelt bij sommige meetstations vrijdag rond de 480. Een AQI van tussen de 0 en 50 wordt gezien als goed. Tussen de 400 en 500 heeft de slechte luchtkwaliteit effect op gezonde mensen en is het gevaarlijk voor toch al kwetsbare mensen.
Het hoofd van het comité voor luchtvervuilingscontrole zegt dat dit niveau van smog nog een paar weken kan aanhouden. Dat heeft te maken met verbrandingen in de landbouw, weinig wind en lage temperaturen. De stad worstelt al jaren met slechte luchtkwaliteit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
17 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
17 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
17 uur geleden