New Delhi gehuld in smog na negeren vuurwerkverbod Divali
NEW DELHI (ANP/AFP) - Boven de Indiase hoofdstad New Delhi hangt vrijdag een dikke laag giftige smog nadat donderdagavond massaal vuurwerk was afgestoken bij de viering van het hindoeïstische lichtfeest Divali. Inwoners negeerden een verbod op vuurwerk dat het stadsbestuur had opgelegd, juist om luchtvervuiling te voorkomen.
Vrijdagochtend stond de luchtkwaliteitsindex volgens de lokale krant Business Standard op 359. Dat is een nog hogere waarde dan het voorbije jaar na de feestdag. Op dat moment was het ook de hoogste waarde wereldwijd. Voor een goede luchtkwaliteit moet de AQI-waarde onder de 50 liggen.
New Delhi, met meer dan 30 miljoen inwoners, staat sowieso in de top van steden met de slechtste luchtkwaliteit. Een belangrijke oorzaak zijn boeren die hun velden afbranden na de oogst, maar ook het drukke verkeer in de stad en fabrieken dragen bij aan de vervuiling.
In aanloop naar de feestdag nam de politie tonnen vuurwerk in beslag. Maar volgens sommige inwoners zijn de autoriteiten terughoudend om streng op te treden, gezien het religieuze belang van het festival.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
34 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
2 uur geleden