New Delhi gehuld in smog na negeren vuurwerkverbod Divali
NEW DELHI (ANP/AFP) - Boven de Indiase hoofdstad New Delhi hangt vrijdag een dikke laag giftige smog nadat donderdagavond massaal vuurwerk was afgestoken bij de viering van het hindoeïstische lichtfeest Divali. Inwoners negeerden een verbod op vuurwerk dat het stadsbestuur had opgelegd, juist om luchtvervuiling te voorkomen.
Vrijdagochtend stond de luchtkwaliteitsindex volgens de lokale krant Business Standard op 359. Dat is een nog hogere waarde dan het voorbije jaar na de feestdag. Op dat moment was het ook de hoogste waarde wereldwijd. Voor een goede luchtkwaliteit moet de AQI-waarde onder de 50 liggen.
New Delhi, met meer dan 30 miljoen inwoners, staat sowieso in de top van steden met de slechtste luchtkwaliteit. Een belangrijke oorzaak zijn boeren die hun velden afbranden na de oogst, maar ook het drukke verkeer in de stad en fabrieken dragen bij aan de vervuiling.
In aanloop naar de feestdag nam de politie tonnen vuurwerk in beslag. Maar volgens sommige inwoners zijn de autoriteiten terughoudend om streng op te treden, gezien het religieuze belang van het festival.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
5 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
6 uur geleden