New Delhi gehuld in smog na negeren vuurwerkverbod Divali
NEW DELHI (ANP/AFP) - Boven de Indiase hoofdstad New Delhi hangt vrijdag een dikke laag giftige smog nadat donderdagavond massaal vuurwerk was afgestoken bij de viering van het hindoeïstische lichtfeest Divali. Inwoners negeerden een verbod op vuurwerk dat het stadsbestuur had opgelegd, juist om luchtvervuiling te voorkomen.
Vrijdagochtend stond de luchtkwaliteitsindex volgens de lokale krant Business Standard op 359. Dat is een nog hogere waarde dan het voorbije jaar na de feestdag. Op dat moment was het ook de hoogste waarde wereldwijd. Voor een goede luchtkwaliteit moet de AQI-waarde onder de 50 liggen.
New Delhi, met meer dan 30 miljoen inwoners, staat sowieso in de top van steden met de slechtste luchtkwaliteit. Een belangrijke oorzaak zijn boeren die hun velden afbranden na de oogst, maar ook het drukke verkeer in de stad en fabrieken dragen bij aan de vervuiling.
In aanloop naar de feestdag nam de politie tonnen vuurwerk in beslag. Maar volgens sommige inwoners zijn de autoriteiten terughoudend om streng op te treden, gezien het religieuze belang van het festival.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Lindsay Hoyle, de voorzitter van het Britse Lagerhuis, zegt dat hij naar de politie is gestapt met informatie over oud-minister Peter Mandelson voordat die gearresteerd werd om zijn banden met Jeffrey Epstein. Hij deelde niet om wat voor informatie het ging, maar volgens de BBC en Sky News heeft hij de politie gewaarschuwd dat Mandelson van plan zou zijn om naar de Britse Maagdeneilanden te vluchten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie neemt donderdag een besluit over het toegankelijk maken van abortus voor alle Europese vrouwen. De Commissie is verdeeld en daarmee is de uitkomst van de stemming onzeker.
2 uur geledenTRONDHEIM/TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse autoriteiten hebben de bekende journaliste Elaheh Mohammadi gearresteerd. Dat meldt de in Noorwegen gevestigde mensenrechtenorganisatie Hengaw op basis van bronnen in Teheran. Justitie in Iran heeft de arrestatie nog niet bevestigd en de reden is onduidelijk.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.
3 uur geleden