Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

New Delhi gehuld in smog na negeren vuurwerkverbod Divali

New Delhi gehuld in smog na negeren vuurwerkverbod Divali

NEW DELHI (ANP/AFP) - Boven de Indiase hoofdstad New Delhi hangt vrijdag een dikke laag giftige smog nadat donderdagavond massaal vuurwerk was afgestoken bij de viering van het hindoeïstische lichtfeest Divali. Inwoners negeerden een verbod op vuurwerk dat het stadsbestuur had opgelegd, juist om luchtvervuiling te voorkomen.

Vrijdagochtend stond de luchtkwaliteitsindex volgens de lokale krant Business Standard op 359. Dat is een nog hogere waarde dan het voorbije jaar na de feestdag. Op dat moment was het ook de hoogste waarde wereldwijd. Voor een goede luchtkwaliteit moet de AQI-waarde onder de 50 liggen.

New Delhi, met meer dan 30 miljoen inwoners, staat sowieso in de top van steden met de slechtste luchtkwaliteit. Een belangrijke oorzaak zijn boeren die hun velden afbranden na de oogst, maar ook het drukke verkeer in de stad en fabrieken dragen bij aan de vervuiling.

In aanloop naar de feestdag nam de politie tonnen vuurwerk in beslag. Maar volgens sommige inwoners zijn de autoriteiten terughoudend om streng op te treden, gezien het religieuze belang van het festival.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

11 minuten geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

32 minuten geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

1 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

4 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

4 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

5 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

5 uur geleden