Neurologische start-up van Tesla-baas haalt miljoenen op
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De Amerikaanse start-up Neuralink, uit de koker van Tesla-baas Elon Musk, heeft meer dan 200 miljoen dollar opgehaald. Onder meer Google Ventures, de investeringstak van moederbedrijf Alphabet, investeert in het bedrijf. Neuralink ontwikkelt draadloze computerchips die in het brein geïmplanteerd kunnen worden.
Met het geld wil Neuralink een eerste product naar de markt brengen. Ook wordt het geld gebruikt voor onderzoek en ontwikkeling. Valor Equity Partners, Craft Ventures en Founders Fund, die allemaal al investeerden in Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX, stopten eveneens geld in Neuralink in deze investeringsronde. Die werd geleid door investeringsmaatschappij Vy Capital uit Dubai en Google Ventures.
Neuralink wil proefpersonen verbinden met computers door elektroden in hun hersenen te implanteren. Daarvoor heeft het bedrijf al een computer gebouwd. Met de implantaten kunnen mensen computers besturen met hun gedachten, zegt het bedrijf. De draadloze implantaten moeten helpen bij de genezing van neurologische aandoeningen zoals Alzheimer en andere vormen van dementie, en beschadigingen aan de ruggengraat. Neuralink werd mede opgericht door Musk in 2016.
In april plaatste Neuralink een video online van een aapje dat chips in zijn brein had gekregen en een videospelletje speelde. Neuralink plaatste al elektroden bij ratten en een varken, waardoor hun hersenactiviteit te meten is. In juni twitterde Musk dat het eerste product van Neuralink ervoor zou zorgen dat iemand die verlamd is, met zijn brein sneller een smartphone zou kunnen bedienen dan iemand met zijn duimen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
7 uur geleden