Netwerk TU/e werkt naar behoren, maandag weer onderwijs
EINDHOVEN (ANP) - De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) heeft dit weekend de systemen getest en dat is goed verlopen. Het onderwijs kan maandag worden hervat.
De universiteit werd vorige week zondag getroffen door een cyberaanval en haalde daarop haar netwerk uit de lucht waardoor colleges niet doorgingen. Vrijdag was er een nieuwe digitale aanval.
Volgens de TU/e werkt het netwerk weer naar behoren en kan het veilig gebruikt worden. "Bijna alle applicaties zijn beschikbaar en getest. Een enkele applicatie kampt nog met tijdelijke beperkingen, onder andere doordat de VPN-verbinding nog niet beschikbaar is", aldus de universiteit.
"Ik ben blij te kunnen melden dat de herstart van het onderwijs maandag doorgang kan vinden", zegt vicevoorzitter Patrick Groothuis. "Ik hoop van harte dat alle studenten en medewerkers in alle rust hun studie en werk weer kunnen oppakken. Dit weekend is er wederom keihard gewerkt door onze ICT-experts en andere medewerkers, en ik wil daar mijn grote dank voor uitspreken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
17 uur geleden