Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netwerk TU/e werkt naar behoren, maandag weer onderwijs

Netwerk TU/e werkt naar behoren, maandag weer onderwijs

EINDHOVEN (ANP) - De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) heeft dit weekend de systemen getest en dat is goed verlopen. Het onderwijs kan maandag worden hervat.

De universiteit werd vorige week zondag getroffen door een cyberaanval en haalde daarop haar netwerk uit de lucht waardoor colleges niet doorgingen. Vrijdag was er een nieuwe digitale aanval.

Volgens de TU/e werkt het netwerk weer naar behoren en kan het veilig gebruikt worden. "Bijna alle applicaties zijn beschikbaar en getest. Een enkele applicatie kampt nog met tijdelijke beperkingen, onder andere doordat de VPN-verbinding nog niet beschikbaar is", aldus de universiteit.

"Ik ben blij te kunnen melden dat de herstart van het onderwijs maandag doorgang kan vinden", zegt vicevoorzitter Patrick Groothuis. "Ik hoop van harte dat alle studenten en medewerkers in alle rust hun studie en werk weer kunnen oppakken. Dit weekend is er wederom keihard gewerkt door onze ICT-experts en andere medewerkers, en ik wil daar mijn grote dank voor uitspreken."

Meer uit Binnenland

Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw door tientallen mensen gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

10 minuten geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

13 minuten geleden
VNG wil spoedoverleg met kabinet over 'terreur' bij azc-protesten

UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wil een spoedoverleg met het kabinet over de rellen en ongeregeldheden die plaatsvonden tijdens demonstraties tegen de opvang van asielzoekers. De VNG heeft het zelfs over "vormen van terreur en intimidatie". Overleg is volgens de gemeenten nodig om te kijken "welke aanvullende maatregelen noodzakelijk zijn om verdere escalatie te voorkomen, de uitvoerbaarheid van de opvangopgave overeind te houden en gemeenten te ondersteunen".

19 minuten geleden
Cruiseschip Hondius nu naar verwachting maandag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip m/v Hondius komt naar verwachting maandag aan het einde van de ochtend aan in de Rotterdamse haven. Dat melden rederij Oceanwide Expeditions en het Havenbedrijf Rotterdam. Eerder was de verwachting dat het schip in de nacht van zondag op maandag zou aankomen.

35 minuten geleden
Noodverordening rond gemeentehuis in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In een deel van Loosdrecht geldt een noodverordening. Zo mogen mensen alleen in de buurt van het gemeentehuis komen wanneer ze "een aantoonbaar redelijk doel" hebben om daar te zijn.

2 uur geleden
ANWB: drukste spits van het jaar met 1046 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - Met 1046 kilometer file op de Nederlandse wegen werd het woensdag de drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB. Er werd al gerekend op een extra drukke avondspits doordat veel mensen een paar vrije dagen hebben en op pad gaan in de dagen rond Hemelvaart.

3 uur geleden
ECDC: quarantaine nodig bij deel passagiers KLM-vlucht

STOCKHOLM (ANP) - Het is belangrijk dat een deel van de passagiers die op dezelfde vluchten zaten als een Nederlandse vrouw met het hantavirus in quarantaine gaat. Dat zei Gianfranco Spiteri van de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag tijdens een persbijeenkomst.

3 uur geleden