Nettowinst Ajax stijgt naar 76 miljoen dankzij grote transfers
AMSTERDAM (ANP) - De nettowinst van Ajax is gestegen tot 76,0 miljoen euro. In het seizoen 2021/2022 lag dat bedrag nog op 2,5 miljoen. De grote stijging komt vooral door enkele grote transfers van spelers, meldt Ajax bij de presentatie van de halfjaarcijfers. De netto-omzet van Ajax steeg met 2 procent tot 119,8 miljoen euro.
Ajax verkocht spelers, zoals Antony, Sébastien Haller en Lisandro Martínez, voor een bedrag van totaal 117,1 miljoen euro. Dat is een stijging van 102,5 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. De coronapandemie had toen een negatieve impact op de transfermarkt.
De voetbalomzet van de landskampioen bleef nagenoeg gelijk, meldt Ajax verder. "In de groepsfase van de Champions League werden minder punten behaald wat leidde tot lagere Europese premies. Dit werd gecompenseerd door de stijging van recettes als gevolg van de versoepeling van coronamaatregelen ten opzichte van vorig seizoen en de inkomsten van het uitlenen van spelers voor het WK in Qatar."
Ajax verwacht voor het gehele boekjaar 2022/2023 een positief nettoresultaat.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
12 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden