Nettowinst Ajax daalt van 76 naar 27 miljoen euro
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de eerste helft van het seizoen een nettowinst behaald van 27,2 miljoen euro. Dat komt voornamelijk door de verkoop van spelers zoals Mohammed Kudus, Edson Álvarez en Jurriën Timber in de zomer, meldt de Amsterdamse club bij de presentatie van de halfjaarcijfers. Een jaar geleden was de nettowinst van Ajax op hetzelfde moment nog 76 miljoen.
De netto-omzet van Ajax daalde met 32 procent naar 81,9 miljoen euro, voornamelijk door lagere premies. Ajax speelde dit seizoen in de groepsfase van de Europa League en vorig seizoen, toen de netto-omzet eind februari 119,8 miljoen euro was, in de groepsfase van de Champions League.
Mede door het mislopen van het geld van de Champions League ontstaat in de tweede helft van het lopende seizoen een tekort aan liquide middelen, zoals Ajax in oktober al bevestigde na berichtgeving van RTL Z. "Om dit tekort af te dekken is een doorlopende kredietfaciliteit bij een bank afgesloten. Voor volgend seizoen zijn er ruim voldoende maatregelen om, in geval van tegenvallende sportieve resultaten, een liquiditeitstekort af te dekken", meldt Ajax nu bij de presentatie van de halfjaarcijfers.
Meer uit Voetbal
CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
3 uur geleden