Nets laten ongevaccineerde basketballer Irving niet spelen
NEW YORK (ANP/RTR) - Basketballer Kyrie Irving van de Brooklyn Nets mag geen wedstrijden spelen of trainen met het team totdat hij gevaccineerd is tegen het coronavirus. Dat heeft de ploeg uit de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA gezegd in de rel rondom de vaccinatiestatus van de profbasketballer.
Irving verzet zich tegen de vaccinatie, maar in de stad New York staan de autoriteiten niet toe dat ongevaccineerden aan binnensport doen.
"Gezien de ontwikkelingen en na grondig overleg hebben we besloten dat Irving niet zal spelen of trainen met het team totdat hij aangemerkt is als volledig deelnemer", liet algemeen directeur Sean Marks van de Nets weten. "Kyrie heeft een persoonlijke keuze gemaakt en we respecteren dat. Op dit moment weerhoudt zijn keuze hem ervan een volledig lid van het team te kunnen zijn en we staan geen teamleden toe om actief te zijn met gedeeltelijke beschikbaarheid."
Doelen
"Het is van belang dat we blijven bouwen aan de chemie in het team en vasthouden aan onze waarden van dingen samen doen en offers brengen", zegt Marks. "Onze doelen voor het kampioenschap zijn niet veranderd en om die doelen te bereiken, moet ieder lid van onze organisatie dezelfde kant op kijken."
Irvings weigering om het vaccin te nemen, kan hem miljoenen gaan kosten. De profliga NBA en de spelersbond zijn het eens geworden dat spelers een deel van hun salaris inleveren als ze vanwege de vaccinatieregels niet in thuiswedstrijden kunnen uitkomen. Volgens de Amerikaanse sportzender ESPN levert Irving dan 381.000 dollar (ongeveer 325.000 euro) aan salaris in per wedstrijd die hij niet kan meespelen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
15 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
20 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden