Netflix weigert kijker steeds te zeggen dat The Crown fictie is
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse streamingdienst Netflix is niet van plan zijn kijkers er steeds weer op te wijzen dat de populaire serie The Crown fictie is. Het Britse ministerie van Cultuur had het bedrijf gevraagd bij elke aflevering een disclaimer te plaatsen om aan te geven dat verhaal niet op waarheid berust maar is verzonnen.
Cultuurminister Oliver Dowden is een van de vele prominenten in Groot-Brittannië die vindt dat het script, waarin acteurs leden van het Britse koninklijk huis vertolken, de kijkers mogelijk op het verkeerde been zet en daardoor het aanzien van de 'royal family' beschadigt.
"We hebben The Crown altijd gepresenteerd als drama en hebben er alle vertrouwen in dat onze abonnees snappen dat het fictief werk is gebaseerd op historische gebeurtenissen", reageerde Netflix zondag in Britse media. "Daarom hebben we geen plannen - en zien daartoe ook geen noodzaak - een disclaimer toe te voegen".
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
29 minuten geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
31 minuten geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
3 uur geleden