Netflix stijgt op afwachtend Wall Street na positief rapport
NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Analisten van de Amerikaanse bank Wells Fargo kwamen met een positief rapport over de streamingdienst, waarin het koersdoel van het aandeel werd opgeschroefd tot 500 dollar. Dat is het hoogste koersdoel voor Netflix onder de Wall Street-analisten. Ook de kenners van JPMorgan verhoogden hun koersdoel voor het aandeel Netflix, dat 2,4 procent steeg.
De algehele stemming op de New Yorkse beursvloeren bleef terughoudend. Na de recente sterke opmars die volgde op het verhogen van het schuldenplafond van de overheid en het optimisme over de ontwikkelingen rond de toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zoeken beleggers naar richting.
Een sterker dan verwachte daling van de Chinese export in mei wakkerde daarnaast de vrees aan dat de wereldwijde vraag naar goederen afneemt door de verslechterde economische vooruitzichten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 33.551 punten. De brede S&P 500, die dinsdag de hoogste slotstand bereikte sinds augustus vorig jaar, steeg 0,1 procent tot 4290 punten. Techbeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 13.346 punten.
Koerswinst Boeing
Coinbase toonde wat herstel en won 1,7 procent. De cryptobeurs verloor een dag eerder ruim 12 procent. Die koersval volgde op de aanklachten tegen het platform die toezichthouder SEC aankondigde.
Boeing won 0,2 procent. Het aandeel zakte dinsdag bijna 1 procent nadat bekend was geworden dat de vliegtuigbouwer de levering van ongeveer negentig 787 Dreamliner-vliegtuigen uitstelt, omdat er bij de productie fouten zijn ontdekt.
Kwartaalcijfer Stitch Fix
Soepfabrikant Campbell Soup verloor bijna 9 procent na publicatie van de kwartaalcijfers. Yext maakte een koerssprong van 33 procent. Het online marketingbedrijf verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke resultaten in het afgelopen kwartaal.
Online kleding- en stylingsbedrijf Stitch Fix schoot ruim 22 procent omhoog na goed ontvangen resultaten. Ook de kwartaalcijfers van restaurant- en entertainmentbedrijf Dave & Buster's (plus 19 procent) vielen in de smaak bij beleggers.
Dollar- en oliekoers
De euro steeg 0,4 procent en was 1,0728 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent duurder op 72,19 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer, op 76,71 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
57 minuten geledenPARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.
3 uur geleden