Netflix onderuit op Wall Street ondanks sterke cijfers
NEW YORK (ANP) - Netflix is vrijdag onderuit gegaan op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook kreeg Netflix er meer abonnees bij dan voorzien, mede dankzij het beleid om het delen van accounts aan banden te leggen. Het concern heeft echter besloten vanaf het eerste kwartaal van volgend jaar te stoppen met het melden van het aantal nieuwe abonnees. Dat laatste viel niet goed bij beleggers en het aandeel werd bijna 8 procent lager gezet.
Netflix lijkt met het besluit om geen abonneecijfers meer te delen, te willen voorkomen dat beleggers het bedrijf straks de rug toekeren als de groei weer wat afzwakt. Het bedrijf waarschuwde al dat er in het tweede kwartaal naar verwachting wat minder abonnees bijkomen.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De vrees voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten laaide weer op na berichten over een mogelijke aanval van Israël op Iran. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 37.920 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 5015 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.557 punten.
Meta Platforms
Procter & Gamble leverde bijna 2 procent aan beurswaarde in. De kwartaalwinst van het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette overtrof de verwachtingen, mede dankzij prijsverhogingen. Ook schroefde het concern de winstverwachting voor het hele boekjaar op. De omzet in het afgelopen kwartaal viel echter tegen.
Verder gingen Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms dik 1 procent omlaag. Apple heeft de berichtendiensten WhatsApp en Threads van Meta verwijderd uit zijn Chinese appwinkel. De Chinese autoriteiten hadden daarvoor opdracht gegeven omdat ze een bedreiging zouden vormen voor de nationale veiligheid.
Gaspedalen
Tesla zette daarnaast de daling voort met een min van bijna 1 procent. De elektrische autofabrikant roept bijna 3900 Cybertrucks terug vanwege problemen met de gaspedalen. Die zouden los kunnen raken, waardoor het risico op een crash toeneemt. Het aandeel Tesla is deze week al zo'n 13 procent gezakt en staat voor het jaar 40 procent in de min door zorgen over afnemende verkopen. Tesla kondigde begin deze week een grote ontslagronde aan om kosten te besparen.
Paramount Global steeg een kleine 4 procent. Persbureau Reuters meldde dat Sony Pictures Entertainment en Apollo Global Management een gezamenlijk bod overwegen op het media- en entertainmentbedrijf.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.
1 dag geledenKAMPALA (ANP/RTR) - In Oeganda is de laatst bekende ebolapatiënt ontslagen uit het ziekenhuis. De persoon is hersteld na het oplopen van de ziekte die dodelijk kan aflopen. In het Oost-Afrikaanse land zijn sinds 22 juni geen nieuwe besmettingen meer gemeld.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vorige week gingen meer kinderen met krentenbaard naar de huisarts dan gebruikelijk voor deze tijd van het jaar. Dat meldt kenniscentrum Nivel op basis van het aantal meldingen van impetigo, ook wel krentenbaard genoemd, bij Nederlandse huisartsen. Per 100.000 kinderen van 0 tot 14 jaar gingen er 74 met klachten naar de huisarts. Een jaar eerder waren dat in dezelfde week nog 60 kinderen, in 2024 waren dat er 45.
3 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - In de week van 29 juni tot 5 juli, vlak nadat er een hittegolf was geweest in Nederland, overleden naar schatting 325 meer mensen dan verwacht. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) spreekt van een "na-ijleffect" dat kan optreden na een periode van hitte. "Ook in de week na de recente hittegolf zien we dus een sterke verhoging van de sterfte", aldus het instituut woensdag.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Het RIVM heeft tijdens de extreem warme dagen van eind juni een recordaantal tekenbeten geregistreerd op het monitorsysteem Tekenradar. Wekelijks vraagt het RIVM aan meer dan 700 mensen of zij in die week door een teek zijn gebeten. Voor het eerst sinds de oprichting van de Tekenradar in 2022 had meer dan 30 procent van de 673 mensen die antwoordden, daadwerkelijk een tekenbeet. Dat is nog niet eerder voorgekomen, zegt onderzoeker Kees van den Wijngaard.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Steeds meer jongeren hebben gezondheidsklachten door vapen. Artsen deden dit jaar al 24 meldingen bij de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde. Kinderlongarts Marije van den Beukel (HaaglandenMC) bevestigde maandag berichtgeving hierover door RTL. In 2024 en 2025 maakten artsen in totaal 34 meldingen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-zorgminister Hugo de Jonge ontkent dat het coronatoegangsbewijs (ctb) bedoeld was om mensen ertoe aan te zetten zich alsnog te laten vaccineren. Het doel was de samenleving zo veilig mogelijk weer te openen voor activiteiten, toen het aantal coronabesmettingen in 2021 was teruggelopen, zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
1 week geleden