Netflix onderuit op Wall Street ondanks sterke cijfers
NEW YORK (ANP) - Netflix is vrijdag onderuit gegaan op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook kreeg Netflix er meer abonnees bij dan voorzien, mede dankzij het beleid om het delen van accounts aan banden te leggen. Het concern heeft echter besloten vanaf het eerste kwartaal van volgend jaar te stoppen met het melden van het aantal nieuwe abonnees. Dat laatste viel niet goed bij beleggers en het aandeel werd bijna 8 procent lager gezet.
Netflix lijkt met het besluit om geen abonneecijfers meer te delen, te willen voorkomen dat beleggers het bedrijf straks de rug toekeren als de groei weer wat afzwakt. Het bedrijf waarschuwde al dat er in het tweede kwartaal naar verwachting wat minder abonnees bijkomen.
De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend. De vrees voor een escalatie van het conflict in het Midden-Oosten laaide weer op na berichten over een mogelijke aanval van Israël op Iran. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 37.920 punten. De brede S&P 500-index won 0,1 procent tot 5015 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,3 procent tot 15.557 punten.
Meta Platforms
Procter & Gamble leverde bijna 2 procent aan beurswaarde in. De kwartaalwinst van het bedrijf achter merken als Pampers, Ariel en Gillette overtrof de verwachtingen, mede dankzij prijsverhogingen. Ook schroefde het concern de winstverwachting voor het hele boekjaar op. De omzet in het afgelopen kwartaal viel echter tegen.
Verder gingen Apple en Facebook-moederbedrijf Meta Platforms dik 1 procent omlaag. Apple heeft de berichtendiensten WhatsApp en Threads van Meta verwijderd uit zijn Chinese appwinkel. De Chinese autoriteiten hadden daarvoor opdracht gegeven omdat ze een bedreiging zouden vormen voor de nationale veiligheid.
Gaspedalen
Tesla zette daarnaast de daling voort met een min van bijna 1 procent. De elektrische autofabrikant roept bijna 3900 Cybertrucks terug vanwege problemen met de gaspedalen. Die zouden los kunnen raken, waardoor het risico op een crash toeneemt. Het aandeel Tesla is deze week al zo'n 13 procent gezakt en staat voor het jaar 40 procent in de min door zorgen over afnemende verkopen. Tesla kondigde begin deze week een grote ontslagronde aan om kosten te besparen.
Paramount Global steeg een kleine 4 procent. Persbureau Reuters meldde dat Sony Pictures Entertainment en Apollo Global Management een gezamenlijk bod overwegen op het media- en entertainmentbedrijf.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.
3 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.
4 dagen geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid, VVD) en Femke Wiersma (Landbouw, BBB) nemen gezondheidsrisico's rond geitenhouderijen "zeer serieus". Dat stellen de ministeries in een gezamenlijk statement na het rapport van de Gezondheidsraad over die risico's.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).
1 week geleden