Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix lijft Finse gameontwikkelaar van Stranger Things-game in

Netflix lijft Finse gameontwikkelaar van Stranger Things-game in

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix neemt de Finse gameontwikkelaar Next Games over. Dat bedrijf is onder meer de ontwikkelaar van een op de hitserie Stranger Things gebaseerde game. Met de overname is een bedrag van 65 miljoen euro gemoeid, ruim twee keer zoveel als de marktwaarde van het bedrijf op de beurs in Helsinki voorafgaand aan het bod.

De overname toont volgens kenners aan dat Netflix vorderingen maakt met zijn ambitie om videogames een belangrijk onderdeel te laten zijn van het streamingbedrijf. Vorig jaar stelde Netflix Mike Verdu aan als eindverantwoordelijke bij de gamedivisie. In november werden de eerste vijf mobiele titels geïntroduceerd. Twee maanden daarvoor werd game-ontwikkelaar Night School Studio al overgenomen.

Netflix en Next Games werkten al samen aan de game Stranger Things: Puzzle Tales, een zogeheten role playing game waarbij ook raadsels moeten worden opgelost. De game is geïnspireerd op een van de best bekeken series van Netflix.

Meer uit Financieel

Ook 150 ABN AMRO-medewerkers gaan dinsdag staken, stelt FNV

DEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.

18 minuten geleden
Olieprijzen hoger na aanvallen op olietankers Straat van Hormuz

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.

38 minuten geleden
Milieuclub: grote bedrijven vliegen minder, maar niet allemaal

UTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.

1 uur geleden
Economen en bedrijven bezorgd over mogelijke verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.

14 uur geleden
Turkije verlaagt verwachtingen economische groei om Iranoorlog

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.

14 uur geleden
Chinese overheid steekt miljarden in financiële sector

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.

15 uur geleden
Oliekartel OPEC+ schroeft productiedoelen niet verder op

WENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.

17 uur geleden