Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix koopt voor miljarden rechten op live worstelshow

Netflix koopt voor miljarden rechten op live worstelshow

LAS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix heeft de rechten op een populaire worstelshow gekocht. Vanaf volgend jaar heeft het streamingplatform de exclusieve rechten om het live-evenement Raw van World Wrestling Entertainment (WWE) tien jaar lang uit te zenden. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat met de deal 5 miljard dollar (4,6 miljard euro) is gemoeid.

Netflix hoopt met het streamen van live-uitzendingen meer abonnees aan te trekken en de deal met WWE is de eerste grote stap op dat gebied. Raw is een terugkerend entertainmentprogramma waarin worstelaars showgevechten houden. De theatrale gevechten, die zo'n 1,5 miljoen kijkers trekken, waren onder andere een springplank van worstelaar Dwayne Johnson om een filmster te worden.

Raw is vanaf 1 januari 2025 voor Netflix-abonnees in onder andere de Verenigde Staten, Canada en Latijns-Amerika te zien. Tot die tijd zijn de uitzendrechten nog ondergebracht bij mediaconcern Comcast. Buiten de Verenigde Staten zendt Netflix alle andere WWE-shows uit. Daar zitten ook programma's bij waar worstelfans nu nog per aflevering voor moeten betalen, zoals WrestleMania. Netflix-abonnees hoeven daar niet extra voor te betalen.

Beleggers lijken de deal vooral goed nieuws te vinden voor TKO Group, de eigenaar van WWE. In de voorbeurshandel in New York stegen aandelen van dat bedrijf 19 procent. Uit documenten die zijn ingediend bij de SEC werd ook duidelijk dat acteur Johnson, bijgenaamd The Rock, bestuurslid is geworden van dit bedrijf.

Meer uit Financieel

ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen zal krijgen.

11 minuten geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

39 minuten geleden
Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

50 minuten geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

6 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

10 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

12 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

15 uur geleden