Netflix komt in november met streamingdienst met advertenties
LOS GATOS (ANP/AFP/RTR) - Netflix komt begin november met een videodienst waarbij advertenties te zien zullen zijn. Die streamingdienst genaamd "Basic with Ads" gaat 6,99 dollar per maand kosten in de Verenigde Staten en moet nieuwe klanten trekken voor Netflix. In totaal zal de dienst in twaalf landen worden geïntroduceerd. Naast de VS gaat het om Australië, Brazilië, het Verenigd Koninkrijk, Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië, Japan, Zuid-Korea, Mexico en Spanje.
Volgens Netflix is die dienst 3 dollar per maand goedkoper dan de goedkoopste streamingversie zonder reclames die wordt aangeboden door het bedrijf. De advertenties duren tussen de 10 en 30 seconden. Per uur zouden niet meer dan 4 tot 5 minuten aan reclames te zien zijn. Het overgrote deel van het aanbod van Netflix zal beschikbaar zijn op Basic with Ads, aldus operationeel directeur Greg Peters.
Netflix heeft dit jaar te kampen gehad met forse verliezen van abonnees, mede omdat mensen vanwege de hoge inflatie besparen op streamingdiensten. Maar Netflix heeft ook te maken met steeds meer concurrentie, onder andere van Amazon Prime en Disney+. Door een goedkopere versie aan te bieden hoopt Netflix meer klanten te lokken.
Meer uit Financieel
EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.
17 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.
20 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Turkse centrale bank heeft het rentetarief voor de vijfde maand op rij verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de Turkse economie stimuleren. De rente werd verlaagd met 1 procentpunt en bedraagt nu 37 procent. Economen hadden gerekend op een grotere renteverlaging van 1,5 procentpunt.
1 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.
2 uur geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geleden