Netflix fors hoger op Wall Street na grootste abonneegroei ooit
NEW YORK (ANP) - Netflix maakte woensdag een koerssprong van bijna 12 procent op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst heeft 2024 afgesloten met de grootste kwartaalgroei in aantal abonnees ooit. Mede dankzij de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november en het nieuwe seizoen van de populaire serie Squid Game, verwelkomde Netflix afgelopen kwartaal 18,9 miljoen betalende klanten. Dit is meer dan het dubbele van wat kenners op Wall Street hadden voorzien.
Netflix gaf eerder al aan in het vervolg geen abonneegegevens meer te rapporteren bij zijn kwartaalcijfers. De top van het bedrijf wil dat beleggers zich meer gaan richten op financiƫle indicatoren zoals de omzet en de winst. Die vielen in het afgelopen kwartaal ook hoger uit dan verwacht. Netflix schroefde ook zijn omzetverwachting voor 2025 op, mede dankzij prijsverhogingen.
De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.145 punten. De bredere S&P 500-index won 0,5 procent op 6082 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,1 procent tot 44.084 punten.
Koersdaling Johnson & Johnson
Procter & Gamble steeg ruim 3 procent. Het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien. Ook de omzet viel hoger uit door een stijgende vraag naar toiletpapier en schoonmaakproducten.
Johnson & Johnson moest 3,5 procent inleveren. Het medische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Wel waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.
Oracle in de plus
Oracle maakte een koerssprong van 6 procent. Het softwarebedrijf steeg een dag eerder al ruim 7 procent. Die opmars volgde op de aankondiging van president Trump om minstens 500 miljard dollar te investeren in de infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). De investeringen zullen worden gedaan via een nieuw samenwerkingsverband, genaamd Stargate, van Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin zag het afgelopen kwartaal een daling in de autoverkopen en een verder oplopend verlies. Volgens het beroemde automerk zijn de tegenvallende resultaten vooral te wijten aan een afzwakkende vraag, problemen in de toeleveringsketen en hogere Amerikaanse importheffingen. Aston Martin heeft zijn verkoopdoelstelling voor heel 2025 naar beneden bijgesteld.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag op de verkiezingsdag voor de Tweede Kamer licht hoger geopend. Beleggers in Europa zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve gaat dan naar verwachting de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen. Daarnaast komen na het slot op Wall Street cijfers van de grote techconcerns Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De tijd dat je op een veerboot op de Noordzee goed moet opletten voor hoge roamingkosten komt ten einde. Grote telecombedrijven schrappen de aparte roamingkosten voor het Noordzeegebied.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft minstens twee ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht. Het gaat om de eerste bekende aankoop van dit seizoen, wat mogelijk een heropleving van de handel markeert als onderdeel van een in de maak zijnde handelsovereenkomst tussen de twee grootste economieƫn ter wereld. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chinese autofabrikanten beleefden in september hun beste maand ooit in Europa, vooral door een groeiende vraag naar goedkopere elektrische auto's en hybrides. Volgens onderzoeksbureau Dataforce pakten Chinese merken als BYD, MG van SAIC Motor en Chery Automobile vorige maand een recordaandeel van 7,4 procent van alle autoverkopen in Europa.
2 uur geledenNORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de vraag naar overnachtingen in het derde kwartaal opnieuw zien toenemen. En hoewel er volgens het bedrijf nog enige onzekerheid bestaat over de macro-economische en geopolitieke context, ziet Booking dat de reislust in het vierde kwartaal tot nu toe aanhoudt.
13 uur geleden