Netflix fors hoger op Wall Street na grootste abonneegroei ooit
NEW YORK (ANP) - Netflix maakte woensdag een koerssprong van bijna 12 procent op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst heeft 2024 afgesloten met de grootste kwartaalgroei in aantal abonnees ooit. Mede dankzij de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november en het nieuwe seizoen van de populaire serie Squid Game, verwelkomde Netflix afgelopen kwartaal 18,9 miljoen betalende klanten. Dit is meer dan het dubbele van wat kenners op Wall Street hadden voorzien.
Netflix gaf eerder al aan in het vervolg geen abonneegegevens meer te rapporteren bij zijn kwartaalcijfers. De top van het bedrijf wil dat beleggers zich meer gaan richten op financiƫle indicatoren zoals de omzet en de winst. Die vielen in het afgelopen kwartaal ook hoger uit dan verwacht. Netflix schroefde ook zijn omzetverwachting voor 2025 op, mede dankzij prijsverhogingen.
De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.145 punten. De bredere S&P 500-index won 0,5 procent op 6082 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,1 procent tot 44.084 punten.
Koersdaling Johnson & Johnson
Procter & Gamble steeg ruim 3 procent. Het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien. Ook de omzet viel hoger uit door een stijgende vraag naar toiletpapier en schoonmaakproducten.
Johnson & Johnson moest 3,5 procent inleveren. Het medische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Wel waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.
Oracle in de plus
Oracle maakte een koerssprong van 6 procent. Het softwarebedrijf steeg een dag eerder al ruim 7 procent. Die opmars volgde op de aankondiging van president Trump om minstens 500 miljard dollar te investeren in de infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). De investeringen zullen worden gedaan via een nieuw samenwerkingsverband, genaamd Stargate, van Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
12 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
12 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
16 uur geleden