Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix fors hoger op Wall Street na grootste abonneegroei ooit

Netflix fors hoger op Wall Street na grootste abonneegroei ooit

NEW YORK (ANP) - Netflix maakte woensdag een koerssprong van bijna 12 procent op de aandelenbeurzen in New York. De streamingdienst heeft 2024 afgesloten met de grootste kwartaalgroei in aantal abonnees ooit. Mede dankzij de live-uitzending van de bokswedstrijd tussen Mike Tyson en Jake Paul in november en het nieuwe seizoen van de populaire serie Squid Game, verwelkomde Netflix afgelopen kwartaal 18,9 miljoen betalende klanten. Dit is meer dan het dubbele van wat kenners op Wall Street hadden voorzien.

Netflix gaf eerder al aan in het vervolg geen abonneegegevens meer te rapporteren bij zijn kwartaalcijfers. De top van het bedrijf wil dat beleggers zich meer gaan richten op financiële indicatoren zoals de omzet en de winst. Die vielen in het afgelopen kwartaal ook hoger uit dan verwacht. Netflix schroefde ook zijn omzetverwachting voor 2025 op, mede dankzij prijsverhogingen.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de koerswinsten een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.145 punten. De bredere S&P 500-index won 0,5 procent op 6082 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 1,1 procent tot 44.084 punten.

Koersdaling Johnson & Johnson

Procter & Gamble steeg ruim 3 procent. Het bedrijf achter consumentenmerken als Gillette, Pampers, Always en Ariel boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien. Ook de omzet viel hoger uit door een stijgende vraag naar toiletpapier en schoonmaakproducten.

Johnson & Johnson moest 3,5 procent inleveren. Het medische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Wel waarschuwde het bedrijf voor meer concurrentie voor zijn blockbustermedicijn Stelara, doordat het patent op het middel tegen chronische darmontstekingen vervalt.

Oracle in de plus

Oracle maakte een koerssprong van 6 procent. Het softwarebedrijf steeg een dag eerder al ruim 7 procent. Die opmars volgde op de aankondiging van president Trump om minstens 500 miljard dollar te investeren in de infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). De investeringen zullen worden gedaan via een nieuw samenwerkingsverband, genaamd Stargate, van Oracle, de Japanse techinvesteerder SoftBank en OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT.

Meer uit Financieel

Gasprijs verder omhoog door aanhoudende oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.

57 minuten geleden
Iranoorlog stuwt ook prijzen van sojabonen en tarwe

CHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door stijgende olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

1 uur geleden
FT: G7 gaan praten over vrijgave strategische olievoorraden

LONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.

1 uur geleden
Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

7 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

18 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

19 uur geleden