Netflix experimenteert met extra vergoeding bij delen wachtwoord
LOS GATOS (ANP) - Netflix staat binnenkort mogelijk niet meer toe dat mensen hun account delen met familie en vrienden. De streamingdienst gaat in drie landen experimenteren met een extra vergoeding voor gebruikers buiten het opgegeven huishouden, meldt vakblad Variety woensdag.
Volgens de gebruikersvoorwaarden van Netflix mag het account van een klant officieel "niet worden gedeeld met personen buiten het huishouden". Het bedrijf gedoogt dit vooralsnog, maar in Chili, Costa Rica en Peru komt daar in de komende weken een einde aan.
Netflix begint een test waarbij accounts "gemakkelijk en veilig" gedeeld kunnen worden, maar daar wel een extra vergoeding tegenover staat. Als de proef een succes is, wordt de maatregel mogelijk ook in andere landen ingevoerd.
Netflix is een van de grootste streamingdiensten ter wereld. Eind vorig jaar waren er wereldwijd meer dan 220 miljoen abonnees.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe volledig elektrische auto's in de Europese Unie is in de eerste acht maanden van dit jaar met 45 procent omhooggeschoten. Vooral Chinese merken zoals BYD, Chery, Geely en Leapmotor stuwden de groei. Veel grote Europese automerken zoals Volkswagen, Peugeot en Renault zagen hun verkoop nauwelijks groeien of gingen zelfs achteruit. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
34 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Europese economie loopt dit jaar naar schatting 113 miljard euro mis door de lagere productiviteit en productie in veel Europese landen door de extreme hitte afgelopen zomer. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verwacht de komende drie jaar ongeveer 1 miljard euro te investeren in jonge, veelbelovende Europese bedrijven. Dat bevestigt ABP na berichtgeving van het FD en de NOS. In eerste instantie gaat het pensioenfonds 250 miljoen euro steken in het Scaleup Europe Fund, een fonds gericht op investeringen in Europese technologische bedrijven.
37 minuten geledenOEGSTGEEST (ANP) - Stichting Massaschade & Consument begint een massaclaim tegen Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. De claimstichting zegt dat de gamestudio jongeren misleidt. Zij krijgen tijdens het gamen bijvoorbeeld aftelklokken te zien, die de indruk wekken dat de mogelijkheid om in de game iets te kopen bijna stopt, maar dagen later staat de aanbieding er nog steeds, zeggen de eisers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minder mensen namen in 2025 afscheid van hun baan doordat zij een nieuwe baan hadden of een eigen bedrijf startten. In plaats daarvan lagen vooral faillissementen, bezuinigingen, reorganisaties of arbeidsconflicten vaker aan de basis van een vertrek bij een werkgever. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".
9 uur geleden