Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix en wapenfabrikanten winnen op Wall Street

Netflix en wapenfabrikanten winnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers reageerden donderdag positief op een nieuwe ontslagronde bij Netflix. De streamingdienst ontslaat nog eens zo'n driehonderd werknemers in een poging de kosten onder controle te krijgen. Daarnaast kenden wapenfabrikanten een goede beursdag nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof aangaf dat Amerikanen in het openbaar een vuurwapen op zak mogen hebben.

Het aandeel Netflix werd bijna 2 procent hoger gezet. De onderneming gaat het momenteel niet meer zo voor de wind als tijdens de coronapandemie, toen er heel veel abonnees bijkwamen. In april werd duidelijk dat de streamingdienst voor het eerst sinds 2011 abonnees aan het verliezen was. Vorige maand kondigde de onderneming ook al aan dat er voor 150 werknemers geen plek meer was.

Wapenfabrikanten Sturm Ruger en Smith & Wesson Brands kregen er tot bijna 10 procent aan beurswaarde bij. De zaak bij het Hooggerechtshof draaide om beperkingen die de staat New York had verbonden aan het dragen van wapens. De staat had bij wet vastgelegd dat inwoners alleen met een vergunning een vuurwapen bij zich mogen hebben. Maar volgens het Hooggerechtshof schendt New York daarmee onder meer het tweede amendement van de Grondwet.

Recessie

Beleggers trachten verder de zorgen over een mogelijke recessie van zich af te schudden. De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent in de plus op 30.677,36 punten. De brede S&P 500 klom 1 procent tot 3795,73 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 1,6 procent tot 11.232,19 punten.

Tesla wist ook de aandacht op zich gericht na uitlatingen van topman Elon Musk dat de nieuwe fabrieken in Duitsland en Texas miljarden verliezen lijden. De fabrieken van de producent van elektrische auto's kampen met hoge kosten en zijn volgens Musk "gigantische geldverbrandende hoogovens". Tesla sloot 0,4 procent in de min.

Nike

Nike eindigde een kleine 3 procent in de plus na een bericht dat de sportkledingfabrikant zich volledig terugtrekt uit Rusland. Drie maanden geleden staakte het sportmerk al zijn activiteiten in het land vanwege de Russische invasie van Oekraïne.

Huizenbouwer KB Home won verder bijna 9 procent na goed ontvangen resultaten. Het bedrijf waarschuwde wel dat de hogere rentetarieven en hoge huizenprijzen de omzetgroei onder druk beginnen te zetten.

Beleggers kregen ook nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. Een vat Amerikaanse olie daalde 2 procent in waarde tot 104,11 dollar. Brentolie werd 1,7 procent goedkoper op 109,86 dollar per vat. De euro was daarnaast 1,0524 dollar waard, tegenover 1,0521 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

2 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

3 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

3 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

3 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

4 uur geleden