Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix en Tesla blijven verliezen in licht lagere Nasdaq

Netflix en Tesla blijven verliezen in licht lagere Nasdaq

NEW YORK (ANP) - Technologiebedrijven als videostreamer Netflix en elektrische-autofabrikant Tesla zijn donderdag opnieuw lager geëindigd op de beurzen in New York. Een dag eerder werden veel techbedrijven ook al van de hand gedaan na de publicatie van notulen van de Amerikaanse centrale bank. Die liet doorschemeren de rente mogelijk sneller dan eerder aangekondigd te willen verhogen.

Uit de notulen van de centralebankenkoepel Federal Reserve bleek dat de rente mogelijk al eerder in het jaar zal worden verhoogd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed staatsobligaties en andere leningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.

Vooral techbedrijven waarvan de waarde de laatste jaren hard is gestegen bewegen sterk op signalen dat de rentes omhooggaan. Ze zijn relatief duur, dus als op de obligatiemarkten weer enig rendement kan worden gehaald trekken beleggers daarnaartoe. Netflix verloor 2,5 procent en Tesla 2,5 procent. Ook Apple, dat begin deze week even meer dan 3 biljoen dollar waard was, zakte 1,7 procent.

Meta

Techbeurs Nasdaq eindigde 0,1 procent lager op 15.080,87 punten. Niet alle grote techbedrijven gingen omlaag. Zo won Facebook-moederbedrijf Meta bijna 2,6 procent. De Dow-Jonesindex verloor 0,5 procent tot 36.236,47 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4.696,05 punten.

Amerikaanse banken, die profiteren van hogere rentetarieven, eindigden met winst. Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 3,3 procent. Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line verloren respectievelijk 3,3 procent en 1,4 procent na annuleringen van reizen vanwege de opmars van de omikronvariant.

Olie

Olieproducenten wonnen terrein dankzij de hogere olieprijzen. Marathon Oil won en Occidental Petroleum klommen tot bijna 5 procent en Exxon Mobil steeg 2,4 procent. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 79,44 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 81,92 dollar per vat.

De winkelketen voor huishoudelijke artikelen Bed, Bath & Beyond won bijna 8 procent aan beurswaarde door meevallende winstmarges in het afgelopen kwartaal. Wel vielen de verkoopcijfers tegen. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance zakte 2,9 procent na de bekendmaking van zijn resultaten.

De euro was 1,1292 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Von der Leyen wil alleen naar Trump als het over tarieven gaat

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zei vrijdag pas naar Washington te willen reizen als het gaat over "een oplossing" voor de Amerikaanse handelstarieven. Daarmee reageerde ze op het feit dat de Amerikaanse president Donald Trump haar eerder "een fantastisch mens" had genoemd.

25 minuten geleden
Duitse politie sluit vermeende cryptowitwasdienst, hulp van FIOD

FRANKFURT (ANP) - Duitse autoriteiten hebben een cryptodienst uit de lucht gehaald die volgens de politie hielp bij witwassen. Daarbij nam de politie ook cryptomunten ter waarde van 34 miljoen euro in beslag, meldt de Duitse federale recherchedienst. Die onderzocht de zogeheten swapdienst eXch samen met de Nederlandse Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

1 uur geleden
Bloomberg: VS wil forse tariefverlaging in gesprekken met China

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering overweegt een drastische verlaging van de handelstarieven voor te stellen tijdens de gesprekken die komend weekend met China worden gehouden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De regering van president Donald Trump streeft daarbij naar een verlaging van de heffingen tot onder de 60 procent en China zou daar open voor staan.

2 uur geleden
Doorstart ver weg voor CASA, faillissementsuitverkoop begonnen

DEN HAAG (ANP) - Er lijkt definitief een einde te komen aan de failliete interieurwinkelketen CASA in Nederland. Bij curator Bart Louwerier hebben zich nog geen serieuze kandidaten gemeld voor een doorstart. Donderdag is de faillissementsuitverkoop begonnen in achttien winkels, die zo'n vier weken duurt.

3 uur geleden
Duizenden banen weg bij elektronicaconcern Panasonic

KADOMA (ANP) - Bij het Japanse elektronica- en techbedrijf Panasonic verdwijnen wereldwijd 10.000 banen. Het concern wil wereldwijd zijn "personeelsbestand optimaliseren", maakte de fabrikant van camera's, televisies en batterijen voor elektrische auto's vrijdag bekend. Bij Panasonic werken ongeveer 207.000 mensen.

3 uur geleden
Oprichter omgevallen cryptobank Celsius 12 jaar cel in om fraude

NEW YORK (ANP/AFP) - De oprichter en voormalig topman van de failliete cryptobank Celsius Alexander Mashinsky is veroordeeld tot twaalf jaar gevangenisstraf. Hij had in december schuld bekend aan beleggingsfraude. De straf werd opgelegd door een rechter in New York en behoort tot een van de langste straffen die voortkomen uit de ineenstorting van de cryptomarkten in 2022.

4 uur geleden
Brits luchtvaartconcern IAG bevestigt miljardenaankoop Boeings

LONDEN (ANP) - International Airlines Group (IAG) bevestigt voor miljarden dollars aan vliegtuigen te kopen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Daarnaast bestelt het moederbedrijf van British Airways nieuwe Airbus-vliegtuigen. Donderdag meldde de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick al dat een Brits bedrijf voor 10 miljard dollar aan Amerikaanse vliegtuigen zou kopen.

4 uur geleden