Netflix en Tesla blijven verliezen in licht lagere Nasdaq
NEW YORK (ANP) - Technologiebedrijven als videostreamer Netflix en elektrische-autofabrikant Tesla zijn donderdag opnieuw lager geëindigd op de beurzen in New York. Een dag eerder werden veel techbedrijven ook al van de hand gedaan na de publicatie van notulen van de Amerikaanse centrale bank. Die liet doorschemeren de rente mogelijk sneller dan eerder aangekondigd te willen verhogen.
Uit de notulen van de centralebankenkoepel Federal Reserve bleek dat de rente mogelijk al eerder in het jaar zal worden verhoogd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed staatsobligaties en andere leningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.
Vooral techbedrijven waarvan de waarde de laatste jaren hard is gestegen bewegen sterk op signalen dat de rentes omhooggaan. Ze zijn relatief duur, dus als op de obligatiemarkten weer enig rendement kan worden gehaald trekken beleggers daarnaartoe. Netflix verloor 2,5 procent en Tesla 2,5 procent. Ook Apple, dat begin deze week even meer dan 3 biljoen dollar waard was, zakte 1,7 procent.
Meta
Techbeurs Nasdaq eindigde 0,1 procent lager op 15.080,87 punten. Niet alle grote techbedrijven gingen omlaag. Zo won Facebook-moederbedrijf Meta bijna 2,6 procent. De Dow-Jonesindex verloor 0,5 procent tot 36.236,47 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4.696,05 punten.
Amerikaanse banken, die profiteren van hogere rentetarieven, eindigden met winst. Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 3,3 procent. Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line verloren respectievelijk 3,3 procent en 1,4 procent na annuleringen van reizen vanwege de opmars van de omikronvariant.
Olie
Olieproducenten wonnen terrein dankzij de hogere olieprijzen. Marathon Oil won en Occidental Petroleum klommen tot bijna 5 procent en Exxon Mobil steeg 2,4 procent. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 79,44 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 81,92 dollar per vat.
De winkelketen voor huishoudelijke artikelen Bed, Bath & Beyond won bijna 8 procent aan beurswaarde door meevallende winstmarges in het afgelopen kwartaal. Wel vielen de verkoopcijfers tegen. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance zakte 2,9 procent na de bekendmaking van zijn resultaten.
De euro was 1,1292 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
44 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
2 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft zorgen geuit over het vermogen van Oekraïne om hulp te blijven ontvangen uit zijn steunpakket van 8,1 miljard dollar. Dit komt omdat Oekraïense parlementariërs zich verzetten tegen het beleid van president Volodymyr Zelensky en maatregelen blokkeren die nodig zijn om de financiering vrij te geven.
3 uur geledenWOERDEN (ANP) - Extra omzet tijdens het WK voetbal helpt ondernemers in de horeca om hun hoofd boven water te houden. Dat stelt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een brief die het heeft opgesteld voor horeca-ondernemers om in de gemeente een verruiming van de openingstijden te vragen.
4 uur geleden