Netflix en Tesla blijven verliezen in licht lagere Nasdaq
NEW YORK (ANP) - Technologiebedrijven als videostreamer Netflix en elektrische-autofabrikant Tesla zijn donderdag opnieuw lager geëindigd op de beurzen in New York. Een dag eerder werden veel techbedrijven ook al van de hand gedaan na de publicatie van notulen van de Amerikaanse centrale bank. Die liet doorschemeren de rente mogelijk sneller dan eerder aangekondigd te willen verhogen.
Uit de notulen van de centralebankenkoepel Federal Reserve bleek dat de rente mogelijk al eerder in het jaar zal worden verhoogd als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien. Ook zou de Fed staatsobligaties en andere leningen, die eerder juist werden opgekocht om de economie te steunen, weer willen verkopen om de balans te verlichten.
Vooral techbedrijven waarvan de waarde de laatste jaren hard is gestegen bewegen sterk op signalen dat de rentes omhooggaan. Ze zijn relatief duur, dus als op de obligatiemarkten weer enig rendement kan worden gehaald trekken beleggers daarnaartoe. Netflix verloor 2,5 procent en Tesla 2,5 procent. Ook Apple, dat begin deze week even meer dan 3 biljoen dollar waard was, zakte 1,7 procent.
Meta
Techbeurs Nasdaq eindigde 0,1 procent lager op 15.080,87 punten. Niet alle grote techbedrijven gingen omlaag. Zo won Facebook-moederbedrijf Meta bijna 2,6 procent. De Dow-Jonesindex verloor 0,5 procent tot 36.236,47 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4.696,05 punten.
Amerikaanse banken, die profiteren van hogere rentetarieven, eindigden met winst. Bank of America, Citigroup en Wells Fargo stegen tot 3,3 procent. Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line verloren respectievelijk 3,3 procent en 1,4 procent na annuleringen van reizen vanwege de opmars van de omikronvariant.
Olie
Olieproducenten wonnen terrein dankzij de hogere olieprijzen. Marathon Oil won en Occidental Petroleum klommen tot bijna 5 procent en Exxon Mobil steeg 2,4 procent. Een vat Amerikaanse olie kostte 2 procent meer op 79,44 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 81,92 dollar per vat.
De winkelketen voor huishoudelijke artikelen Bed, Bath & Beyond won bijna 8 procent aan beurswaarde door meevallende winstmarges in het afgelopen kwartaal. Wel vielen de verkoopcijfers tegen. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance zakte 2,9 procent na de bekendmaking van zijn resultaten.
De euro was 1,1292 dollar waard, tegen 1,1331 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.
1 uur geledenTIANJIN (ANP/AFP/DPA) - China heeft dinsdag een voormalige topbankier geëxecuteerd vanwege een grote corruptiezaak. Ex-topmanager Bai Tianhui was schuldig bevonden aan het aannemen van omgerekend 134 miljoen euro aan smeergeld. Volgens Chinese staatsmedia is zijn executie het gevolg van die hoge sommen aan smeergeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Minder dan een jaar na het verbod van de Amerikaanse president Donald Trump op nieuwe windprojecten in de Verenigde Staten, heeft een federale rechter geoordeeld dat Trumps presidentiële bevel illegaal is. De Amerikaanse districtsrechter Patti Saris omschreef Trumps bevel als "willekeurig, grillig en in strijd met de wet". De rechter steunde daarmee meer dan een dozijn Amerikaanse staten en een milieugroep die het bevel hadden aangevochten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.
3 uur geleden