Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix en Tesla bij winnaars op rood Wall Street

Netflix en Tesla bij winnaars op rood Wall Street

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het aandeel van de streamingdienst profiteerde van een positief analistenrapport. Volgens de kenners van de Amerikaanse bank Wells Fargo gaat Netflix een sterk jaar tegemoet dankzij de lancering van een goedkoper, door advertenties ondersteund abonnement. Het aandeel won daarop dik 3 procent.

Verder ging de aandacht van beleggers uit naar Tesla. De maker van elektrische auto's won 3,2 procent, ondanks een tegenvaller in China. Volgens persbureau Reuters legt de autofabrikant de productie van de Model Y in de grote fabriek in Shanghai tussen 25 december en 1 januari stil. De onderbreking zou onderdeel zijn van een geplande productieverlaging van ongeveer 30 procent van dat automodel in de Chinese fabriek. Eerder deden al berichten de ronde dat er bij die fabriek van Tesla sprake zou zijn van overcapaciteit.

Broadcom won 2,6 procent. De chip- en softwareproducent behaalde in zijn gebroken boekjaar een recordomzet. Ook voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf op een verdere omzetgroei. Daarnaast keert Broadcom meer dividend uit. Beleggers leken nog niet onder de indruk van het vermeende onderzoek dat de Europese Commissie wil instellen naar de eerder aangekondigde overname van cloud-computingbedrijf VMware.

Amerikaanse beurzen

De Dow-Jonesindex sloot de sessie met een verlies van 0,9 procent op 33.476,46 punten. De brede S&P 500 verloor 0,7 procent, tot 3934,38 punten. Techgraadmeter Nasdaq leverde 0,7 procent in tot 11.004,62 punten.

Beleggers verwerkten onder andere nieuwe gegevens over de inflatie in de Verenigde Staten. Zo werd voorbeurs bekendgemaakt dat de prijzen die Amerikaanse producenten voor hun goederen rekenen in november harder dan verwacht zijn gestegen. Volgende week dinsdag komen nog de Amerikaanse consumentenprijzen naar buiten die ook een belangrijke rol spelen in het rentebeleid van de centrale bank.

Lululemon en dollar- en oliekoers

Sportmerk Lululemon (min 12,5 procent) behoorde tot de grootste dalers op Wall Street na cijfers. Vooral de verwachtingen voor het huidige kwartaal stelden teleur.

De euro was 1,0528 dollar waard, tegen 1,0548 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 71,43 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 76,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

1 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

2 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

3 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

4 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

6 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

8 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

9 uur geleden