'Netflix-drugsbaron' Janus van W. vervolgd om bezit 540 kilo coke
DEN BOSCH (ANP) - Janus van W. (63) wordt onder meer verdacht van de handel in 540 kilo cocaïne. Dat bleek vrijdag in de rechtbank in Den Bosch. De Eindhovenaar werd bekend door de Netflix-serie Undercover, waarin acteur Frank Lammers het op hem gebaseerde karakter Ferry Bouman vertolkt. Zijn kompaan Robert van V. (61) wordt ook verdacht van drugshandel.
De twee kwamen naar voren als verdachten door ontsleutelde berichten. Daaruit zou blijken dat ze zich in 2020 en 2021 bezighielden met de handel in en de productie van methamfetamine, MDMA en cocaïne.
Van W. maakte vanaf de jaren tachtig naam als drugscrimineel: eerst met hasj, later met de handel in xtc. Volgens zijn advocaat kwam hij in 2014 voor het laatst in aanraking met justitie. Hij stelt dat zijn cliënt niets met deze zaak te maken heeft. Van W. is niet aangetroffen met drugs, alleen de accounts werden aan hem gekoppeld. "Flinterdun bewijs", aldus de advocaat. Volgens hem kan iedereen een account aanmaken en doen alsof hij Van W. is.
'Imposant' strafblad
De advocaat heeft een sterk gevoel dat er bij Van W. wordt gesproken over een "imposant" strafblad, omdat er een link ligt met de populaire Netflix-serie. Hij zegt dat bewaarders in de gevangenis zelfs met hem op de foto wilden. Sinds zijn voorarrest zou Van W. 15 kilo zijn afgevallen, omdat hij een maagverkleining heeft gehad vanwege slokdarmkanker. De advocaat verzocht om vrijlating, maar daar ging de rechtbank niet in mee. Wel zal worden onderzocht of er passende voorwaarden zijn voor een schorsing.
Ook Van V. blijft voorlopig vastzitten. De volgende zitting is op 4 december.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
1 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
21 uur geleden