Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Netflix-drugsbaron' Janus van W. vervolgd om bezit 540 kilo coke

'Netflix-drugsbaron' Janus van W. vervolgd om bezit 540 kilo coke

DEN BOSCH (ANP) - Janus van W. (63) wordt onder meer verdacht van de handel in 540 kilo cocaïne. Dat bleek vrijdag in de rechtbank in Den Bosch. De Eindhovenaar werd bekend door de Netflix-serie Undercover, waarin acteur Frank Lammers het op hem gebaseerde karakter Ferry Bouman vertolkt. Zijn kompaan Robert van V. (61) wordt ook verdacht van drugshandel.

De twee kwamen naar voren als verdachten door ontsleutelde berichten. Daaruit zou blijken dat ze zich in 2020 en 2021 bezighielden met de handel in en de productie van methamfetamine, MDMA en cocaïne.

Van W. maakte vanaf de jaren tachtig naam als drugscrimineel: eerst met hasj, later met de handel in xtc. Volgens zijn advocaat kwam hij in 2014 voor het laatst in aanraking met justitie. Hij stelt dat zijn cliënt niets met deze zaak te maken heeft. Van W. is niet aangetroffen met drugs, alleen de accounts werden aan hem gekoppeld. "Flinterdun bewijs", aldus de advocaat. Volgens hem kan iedereen een account aanmaken en doen alsof hij Van W. is.

'Imposant' strafblad

De advocaat heeft een sterk gevoel dat er bij Van W. wordt gesproken over een "imposant" strafblad, omdat er een link ligt met de populaire Netflix-serie. Hij zegt dat bewaarders in de gevangenis zelfs met hem op de foto wilden. Sinds zijn voorarrest zou Van W. 15 kilo zijn afgevallen, omdat hij een maagverkleining heeft gehad vanwege slokdarmkanker. De advocaat verzocht om vrijlating, maar daar ging de rechtbank niet in mee. Wel zal worden onderzocht of er passende voorwaarden zijn voor een schorsing.

Ook Van V. blijft voorlopig vastzitten. De volgende zitting is op 4 december.

Meer uit Binnenland

NCSC: nog steeds geen signalen van actief misbruik PHP-lek

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 uur geleden
Website DigiD weer toegankelijk

DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.

7 uur geleden
Cameratoezicht in Floradorp na rellen

AMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.

10 uur geleden
Website en app RTL Nieuws na problemen met PHP weer online

HILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.

11 uur geleden
Politie onderzoekt pand Buitenveldert in zaak-Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.

11 uur geleden
Websites meerdere veiligheidsregio's offline om PHP-zorgen

DEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.

12 uur geleden
Patiëntenfederatie: stijging premie brengt patiënten in problemen

DEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.

12 uur geleden