Netflix bij stijgers op Wall Street, Salesforce verliest fors
NEW YORK (ANP) - Netflix heeft de handelsdag donderdag in New York met een flinke plus afgesloten. Beleggers lijken in toenemende mate vertrouwen te hebben in de goedkopere abonnementen van de streamingdienst. Softwarebedijf Salesforce behoorde tot de grootste dalers. Een van de topmannen van dat bedrijf gaf te kennen dat hij zijn functie neerlegt met ingang van het nieuwe jaar, wat leidde tot onrust.
Netflix klom krap 4 procent. De streamingdienst lijkt beleggers eindelijk te overtuigen van hun goedkopere, door advertenties ondersteunde abonnementen. Door de hoge inflatie is een duur Netflix-abonnement vaak het eerste waar de Amerikaanse consument op bespaart. Met de goedkope abonnementen hoopt Netflix dat besluit voor te zijn.
Softwarebedrijf Salesforce verloor ondanks beter dan verwachte resultaten dik 8 procent. Beleggers leken te zijn geschrokken van de aankondiging dat mede-topman Bret Taylor eind januari vertrekt bij het bedrijf.
Nasdaq
Wells Fargo (min 2,3 procent) stond ook bij de zakkers, nadat de Amerikaanse bank bekendmaakte nog eens honderden medewerkers van hun hypotheekdivisie te ontslaan. Daartoe zag de bank zich genoodzaakt nu er minder vraag is naar hypotheken door de hoge rentetarieven.
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag af met een verlies van 0,6 op 34.395,01 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4076,57 punten. Techgraadmeter Nasdaq was de licht positieve uitzondering met een slotstand van 11.482,45 punten, hetgeen een winst van 0,1 procent betekende.
Krimp
Beleggers reageerden ook op nieuwe cijfers van marktonderzoeker ISM over de Amerikaanse industrie. Daaruit bleek dat de sector voor het eerst sinds het voorjaar van 2020, het begin van de coronacrisis, te maken heeft met krimp. Zo verzwakte de productie in het land, vooral als gevolg van dalende orders. Ook bleken de voorraden in het traagste tempo te zijn geslonken sinds april 2020, wat de terugval in het aantal nieuwe orders kan verklaren.
Door het vooruitzicht van mildere renteverhogingen in de VS steeg de euro in waarde tot 1,0524 dollar, tegen 1,0324 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 81,36 dollar. Brentolie kostte een fractie meer op 87,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.
12 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.
14 uur geleden