Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerders waarschuwen voor vertraging bij uitbreidingen

Netbeheerders waarschuwen voor vertraging bij uitbreidingen

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hebben meer tijd nodig dan verwacht om de problemen op het elektriciteitsnet op te lossen. Brancheorganisatie Netbeheer Nederland waarschuwt dat 400 van de ruim 900 grote projecten voor het stroomnet vertraging oplopen.

De plaatsen waar het relatief makkelijk is om het net uit te breiden, zijn inmiddels wel zo'n beetje benut, verklaart operationeel topman Maarten Abbenhuis van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. "Nu wordt het moeilijker om in ons dichtbevolkte land ruimte te vinden en tijdig de vergunningen te krijgen om het elektriciteitsnet te kunnen uitbreiden."

De meeste netbeheerders hebben hun investeringsplannen voor de komende tien jaar ter consultatie gepubliceerd. Ze investeren volgens hun branchevereniging de komende jaren tot gemiddeld 15 miljard euro per jaar in het uitbreiden en versterken van de gas- en elektriciteitsnetten, meer dan ooit. In de nieuwe plannen staan zo'n 1300 grote bouwprojecten. Daarbovenop komen de werkzaamheden op straat.

Interne processen

Netbeheerders moeten volgens Abbenhuis interne processen nog efficiënter inrichten, zodat ze sneller kunnen handelen. Daarnaast roept hij de landelijke overheid, provincies en gemeenten op de langlopende procedures en vergunningverlening te versnellen en snel locaties te kiezen voor nieuwe hoogspanningsstations en -verbindingen.

Voorzitter Maarten Otto van Netbeheer Nederland wil dat Nederland de komende tijd flexibeler stroom verbruikt. "Door elektriciteit te verbruiken op momenten dat er ruimte is op het elektriciteitsnet, kan de beschikbare capaciteit efficiënter worden benut. Hoe beter het bestaande net wordt benut, hoe minder kostbare uitbreiding nodig is", stelt hij.

Meer uit Financieel

AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

6 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

8 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

9 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

11 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

11 uur geleden
Chipbedrijf Besi keldert op Damrak na berichten uit Zuid-Korea

AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.

12 uur geleden
Kabinet zet streep door groot deel van nieuwe zzp-wet

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).

14 uur geleden