Netbeheerders vinden niet afbouwen salderingsregeling gemiste kans
DEN HAAG (ANP) - Brancheorganisaties Netbeheer Nederland en Energie-Nederland zijn teleurgesteld dat een wetsvoorstel voor de stapsgewijze afbouw van de salderingsregeling niet door de Eerste Kamer is gekomen. Hierdoor blijft de gunstige regeling voorlopig bestaan. Netbeheer Nederland spreekt van een "gemiste kans".
"Door de regeling te houden zoals die nu is, accepteert de Eerste Kamer dat de elektriciteitsnetten onnodig te zwaar worden belast als de zon schijnt. Het was veel slimmer geweest om de regeling om te vormen naar een maatregel die eigen gebruik van eigen zonnestroom beloont", stelt Hans-Peter Oskam, directeur beleid en energietransitie bij Netbeheer Nederland.
Energie-Nederland is overtuigd dat saldering op de lange termijn onhoudbaar is. "Ook zonder salderen blijft het investeren in zonnepanelen zeer aantrekkelijk", denkt de branchevereniging voor energiebedrijven.
Doordat de salderingsregeling voor zonnepanelen voorlopig blijft, kunnen eigenaren van zonnepanelen het overschot dat ze op zonnige dagen terugleveren, wegstrepen tegen hun verbruik op dagen met mindere opbrengst. De regeling is opgezet in een tijd dat zonnepanelen veel duurder waren en hielp toen de terugverdientijd fors te verkorten.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
2 uur geleden