Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerder Liander plaatst grote accu's op knelpunten stroomnet

Netbeheerder Liander plaatst grote accu's op knelpunten stroomnet

ARNHEM (ANP) - Netbeheerder Liander gaat een test doen met grote accu's. Die moeten helpen knelpunten op het stroomnet op te lossen. De enorme batterijen van het bedrijf GIGA Storage zorgen voor extra capaciteit door op te laden als het stroomnet niet volledig benut is en de stroom weer vrij te geven als de stroomvraag groter is dan de hoeveelheid die normaal geleverd kan worden.

Met de proef loopt Liander vooruit op de nieuwe Energiewet waaraan wordt gewerkt. Daarin wordt meer ruimte gemaakt voor dit soort oplossingen. Bedrijven moeten bij een stroomaanvraag een maximale stroombehoefte opgeven, maar gebruiken die meestal alleen op enkele piekmomenten. Netbeheerders moeten echter wel rekenen met die maximale stroombehoefte.

Ook bedrijven met grote batterijen moeten een aanvraag doen voor stroomverbruik. Dat gaat ten koste van de beschikbare capaciteit op het stroomnet. Dat moet veranderen in de nieuwe wet. Daarin kan meer maatwerk worden geboden zoals Liander nu al doet met GIGA Storage. De batterijen van dat bedrijf komen bij Amsterdam, Alkmaar en Lelystad te staan.

Groene stroom

De batterijen in Amsterdam en Alkmaar krijgen een capaciteit van tussen de 10 en 20 megawatt en moeten daar zorgen dat er meer bedrijven kunnen worden aangesloten. Die in Lelystad wordt 25 megawatt groot en is bedoeld om meer wind- en zonnestroom te kunnen benutten. Het stroomnet zit daar namelijk vol voor de levering van groene stroom.

Liander wil met de proef ervaring opdoen in hoe ze per periode de capaciteit aan klanten kunnen laten weten. Ook kan de netbeheerder de beprijzing van de extra stroom onderzoeken die nodig is om het voor bedrijven die de batterijen aanbieden rendabel te maken. Liander verwacht in 2023 de eerste resultaten te hebben.

Meer uit Financieel

Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

38 minuten geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

1 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

1 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

2 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

4 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

4 uur geleden
Personeel Aldi België staakt om mogelijke opening op zondag

EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.

5 uur geleden