Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerder gaat honderden verdeelstations veel sneller bouwen

Netbeheerder gaat honderden verdeelstations veel sneller bouwen

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerder Enexis gaat achthonderd stroomverdeelstations op een veel snellere manier bouwen dan tot dusver standaard was. Dit soort schakelstations werd altijd individueel ontworpen en gebouwd, maar dat is verleden tijd. De sterke uitbreiding van het elektriciteitsnet vereist een snellere aanpak. Die heeft Enexis gevonden.

Het overvolle stroomnet maakt het nodig om in rap tempo dit soort infrastructuur bij te bouwen. Van dit soort verdeelstations waren er voorheen zo'n tien per jaar nodig, maar Enexis wil dat ophogen naar honderd tot 120. "Dit vergt natuurlijk een radicaal andere aanpak", laat de netbeheerder weten.

Om het veel hogere aantal voor elkaar te krijgen, worden de stations in de nieuwe aanpak veel massaler gebouwd op een standaardmanier. De gebouwtjes bestaan uit prefab betonnen elementen, die op de locatie zelf in elkaar worden gezet. "De schakelinstallatie wordt volledig opgebouwd bij de leverancier, vervolgens op transport gesteld en met een kraan in het gebouw gehesen voordat het dak op het gebouw wordt gemonteerd", beschrijft Enexis de rest van het bouwproces.

Al met al moet de nieuwe bouwmethode de bouwtijd voor een verdeelstation tot wel een jaar inkorten. Het Groningse Nieuwe Pekela heeft de primeur. Met het nieuwe verdeelstation daar wordt de capaciteit op het stroomnet vergroot, wat goed nieuws is voor bedrijven die op de wachtlijst staan voor een aansluiting. "Daarnaast geeft het station een flinke impuls aan de stabiliteit en uiteraard de toekomstbestendigheid van het stroomnet in die regio", aldus Enexis.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

7 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

10 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

11 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

11 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

12 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

12 uur geleden