Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netbeheerder Enexis verkoopt dochterbedrijf Fudura

Netbeheerder Enexis verkoopt dochterbedrijf Fudura

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds PGGM en investeringsmaatschappij DIF Capital Partners kopen dochterbedrijf Fudura van netbeheerder Enexis. PGGM en DIF zullen beiden 50 procent van de aandelen verkrijgen in het bedrijf dat energie-oplossingen biedt aan ondernemingen. De verkoop zal naar verwachting aan het einde van het tweede kwartaal of begin derde kwartaal worden afgerond.

Fudura heeft momenteel 22.000 zakelijke klanten en helpt bedrijven besparen op hun energiekosten door het adviseren over en bouwen van infrastructuur, zoals meters, laadpalen, transformatoren en schakelinstallaties. Het bedrijf speelt daarmee in op de toegenomen vraag vanuit zakelijke klanten om hun CO2-voetafdruk terug te brengen, de afhankelijkheid van aardgas te verminderen en de energiezekerheid met nieuwe oplossingen te waarborgen.

Een verkoopsom werd niet bekendgemaakt. Volgens Het Financieele Dagblad, dat eerder over de verkoop berichtte, zou de verkoopprijs rond de 800 miljoen euro kunnen liggen. Enexis, een van de drie grote netbeheerders in Nederland, stelt dat de vermogenspositie door de verkoop van Fudura verbetert en mogelijkheden biedt voor de financiering van de energietransitie.

"Fudura past perfect in de strategie van PGGM om ten behoeve van onze klanten, waaronder Pensioenfonds Zorg en Welzijn, langetermijninvesteringen te doen die niet alleen financieel rendabel zijn, maar ook positieve impact hebben op onze samenleving", zei Erik van de Brake, hoofd Infrastructure van PGGM.

Meer uit Financieel

Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

2 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

4 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

6 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

6 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 dag geleden