Netbeheerder: Duitse kolencentrales mogelijk langer op stand-by
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland moet uitgeschakelde kolencentrales mogelijk langer op stand-by laten staan, omdat de bouw van nieuwe gasgestookte energiecentrales veel trager verloopt dan verwacht. Dat heeft de topman van de grote Duitse stroomnetbeheerder Amprion gezegd.
Die stilgelegde kolencentrales kunnen op vrij korte termijn worden aangezet als er ineens een grote behoefte is aan stroom, bijvoorbeeld bij heel koud weer. Of als er veel minder stroom wordt geproduceerd door windmolens en zonnepanelen bij bewolkt en windstil weer.
Topman Christoph Müller stelde op een energieconferentie in Berlijn dat de meeste van die kolencentrales een vooruitzicht hebben om tot 2031 beschikbaar te zijn en voor sommige is dat slechts tot 2026. Maar hij stelt dat moet worden gekeken of dit verlengd kan worden tot ver in het volgende decennium. Duitsland streeft ernaar om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met steenkool, maar stroom uit duurzame bronnen levert nog onvoldoende op. Bovendien is het land al helemaal afgestapt van kernenergie.
Amprion zegt wel dat er hoge kosten zijn verbonden aan het op stand-by laten staan van die uitgeschakelde kolencentrales. Het zou gaan om meer dan een miljard euro per jaar. Energiebedrijf Steag, dat steenkolencentrales exploiteert, heeft al geklaagd over de kosten omdat die de winst raken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.
59 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."
1 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
5 uur geleden