Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu zwakt omstreden juridische hervormingen Israël iets af

Netanyahu zwakt omstreden juridische hervormingen Israël iets af

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft aangekondigd enkele concessies te doen in de juridische hervormingsplannen, die al weken tot onvrede en demonstraties leiden in het land. Zondagavond drong de Amerikaanse president Joe Biden in een telefoongesprek met Netanyahu al aan om een "compromis" te sluiten over de omstreden plannen.

Met een parlementaire meerderheid leek Netanyahu het pakket hervormingen voor het reces van de Knesset, het Israëlische parlement, op 2 april te kunnen bekrachtigen. Maar de meeste plannen zullen nu toch worden uitgesteld tot de Knesset op 30 april weer bijeenkomt, zeiden Netanyahu en zijn coalitiegenoten maandag.

Wetgeving die centraal staat in de controverse rondom de hervormingen blijft wel nog in de komende twee weken op de agenda voor goedkeuring staan. Het gaat om een hervorming die de Israëlische methode voor de selectie van rechters kan veranderen.

Wetsvoorstel aangepast

Het wetsvoorstel is zondag wel enigszins aangepast. Dat zou onder andere betekenen dat niet meer dan twee rechters van het hooggerechtshof kunnen worden benoemd door een comité waar alleen de coalitiepartijen een stem in hebben. Alle verdere benoemingen voor het hof moeten worden goedgekeurd met een meerderheid van stemmen, waarbij ten minste één rechter en één lid van de oppositie meebeslissen.

De regering van Netanyahu wil dat het parlement meer te zeggen krijgt over het rechtssysteem. Het hooggerechtshof zou juist minder machtig worden. Tegenstanders zien de hervormingen als een bedreiging voor de scheiding der machten in het land, maar volgens de premier zijn ze juist nodig "om de balans tussen de machten te herstellen".

Meer uit Buitenland

WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

11 minuten geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

1 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

1 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

1 uur geleden
Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

2 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

4 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

7 uur geleden