Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu ziet operatie in Gazastrook als groot succes

Netanyahu ziet operatie in Gazastrook als groot succes

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de militaire operatie in de Gazastrook omschreven als een groot succes. Hij zei volgens nieuwssite Times of Israël tijdens een persconferentie dat de doelen van zijn land zijn bereikt. Hamas heeft volgens Netanyahu "maximale verliezen" geleden, terwijl het aantal slachtoffers in Israël beperkt bleef.

De premier zei na het sluiten van een wapenstilstand dat zijn land bovengronds "200 terroristen" heeft gedood, onder wie 25 topfiguren. "En degenen die het overleefden, weten dat we ze overal kunnen bereiken", vertelde hij volgens de nieuwssite. "Boven of onder de grond."

Het Israëlische leger voerde de afgelopen anderhalve week op grote schaal bombardementen uit om tunnels van Hamas te vernietigen. Daarbij vielen volgens de autoriteiten in de dichtbevolkte Gazastrook ook veel burgerdoden, maar volgens Netanyahu doet zijn land juist al het mogelijke om te voorkomen dat onschuldige mensen om het leven komen.

Israël besloot uiteindelijk om geen grondtroepen naar het Palestijnse kustgebied te sturen. "Als ik had gedacht dat het nodig was, dan had ik daar opdracht toe gegeven", benadrukte de premier op de persconferentie. Hij voorspelde daar ook dat Hamas in de toekomst terughoudender zal zijn met aanvallen op Israël.

Hamas en Islamitische Jihad vuurden tijdens het conflict meer dan 4300 raketten af op Israël en zien zichzelf juist als overwinnaars. In de Gazastrook gingen na het ingaan van het bestand duizenden mensen feestend de straat op. "Dit is de euforie van de overwinning", concludeerde een hoge functionaris, Khalil al-Hayya.

Meer uit Buitenland

VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

46 minuten geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

47 minuten geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

2 uur geleden
Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

5 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

5 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

6 uur geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

6 uur geleden