Netanyahu ziet operatie in Gazastrook als groot succes
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de militaire operatie in de Gazastrook omschreven als een groot succes. Hij zei volgens nieuwssite Times of Israël tijdens een persconferentie dat de doelen van zijn land zijn bereikt. Hamas heeft volgens Netanyahu "maximale verliezen" geleden, terwijl het aantal slachtoffers in Israël beperkt bleef.
De premier zei na het sluiten van een wapenstilstand dat zijn land bovengronds "200 terroristen" heeft gedood, onder wie 25 topfiguren. "En degenen die het overleefden, weten dat we ze overal kunnen bereiken", vertelde hij volgens de nieuwssite. "Boven of onder de grond."
Het Israëlische leger voerde de afgelopen anderhalve week op grote schaal bombardementen uit om tunnels van Hamas te vernietigen. Daarbij vielen volgens de autoriteiten in de dichtbevolkte Gazastrook ook veel burgerdoden, maar volgens Netanyahu doet zijn land juist al het mogelijke om te voorkomen dat onschuldige mensen om het leven komen.
Israël besloot uiteindelijk om geen grondtroepen naar het Palestijnse kustgebied te sturen. "Als ik had gedacht dat het nodig was, dan had ik daar opdracht toe gegeven", benadrukte de premier op de persconferentie. Hij voorspelde daar ook dat Hamas in de toekomst terughoudender zal zijn met aanvallen op Israël.
Hamas en Islamitische Jihad vuurden tijdens het conflict meer dan 4300 raketten af op Israël en zien zichzelf juist als overwinnaars. In de Gazastrook gingen na het ingaan van het bestand duizenden mensen feestend de straat op. "Dit is de euforie van de overwinning", concludeerde een hoge functionaris, Khalil al-Hayya.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen is naar eigen zeggen maar deels gebonden aan het Europese asiel- en migratiepact dat vrijdag in werking is getreden. Het land zal geen extra asielzoekers accepteren en zal het pact ook maar gedeeltelijk uitvoeren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken beklemtoonde dat het migratiepact is "aangepast aan de Poolse omstandigheden". Het land is "vrijgesteld van de herverdeling van migranten binnen de Europese Unie en de daarbij horende onkosten".
38 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - De in Duitsland gestrande bultrug Timmy heeft na een omstreden reddingsactie vermoedelijk slechts enkele dagen geleefd. Dat melden de Duitse autoriteiten nadat informatie was onderzocht uit de zender die het dier bij zich droeg.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR/DPA) - De luchthaven van Hamburg waarschuwt reizigers voor hinder nadat een veiligheidsincident tot een ontruiming had geleid. Een woordvoerder voorspelt flinke vertragingen en annuleringen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse kunstenaar David Hockney is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op informatie van de agent van de artiest.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - De luchthaven van de Duitse stad Hamburg wordt ontruimd vanwege een veiligheidsincident. Dat meldt regionale omroep NDR. Onduidelijk is nog wat er precies aan de hand is.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal illegale grensoverschrijdingen naar de Europese Unie is in de eerste vijf maanden van 2026 met 40 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode in 2025. Dat meldt de Europese grensbewakingsdienst Frontex vrijdag op basis van voorlopige gegevens. De dienst registreerde bijna 39.000 overtochten.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan vijftig Iraanse militaire locaties zijn getroffen door Amerikaanse of Israëlische aanvallen sinds het begin van de oorlog. Dat meldt de BBC, die satellietbeelden liet onderzoeken. Daarop is schade te zien aan luchtmachtbases en installaties van de marine en de Revolutionaire Garde, de gewapende steunpilaar van het islamitische regime.
4 uur geleden