Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu zegt verantwoording af te zullen leggen over 7 oktober

Netanyahu zegt verantwoording af te zullen leggen over 7 oktober

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat hij op termijn verantwoording zal afleggen over wat er op 7 oktober is gebeurd. Israël werd die dag verrast door een enorme aanval van Hamas. Die aanval heeft meer dan 1400 mensen in Israël het leven heeft gekost.

"De fout zal worden onderzocht en iedereen zal verantwoording moeten afleggen, ook ik. Maar dit alles zal op een later moment plaatsvinden", zei Netanyahu op televisie. Hij stelde ook als premier verantwoordelijk te zijn voor het zeker stellen van de toekomst van Israël.

De Israëlische strijdkrachten voeren sinds de aanval van Hamas massale luchtaanvallen uit op de Gazastrook, van waaruit de militanten opereren. "We hebben al duizenden terroristen gedood en dit is pas het begin", zei de premier hierover. Bij de bombardementen zijn volgens de lokale autoriteiten in Gaza 6546 Palestijnen omgekomen. Onder hen zouden 2704 kinderen zijn.

Grondoffensief

Netanyahu herhaalde ook dat het leger voorbereidingen treft voor een grondoffensief, maar deelde geen details over de operatie. In Israël staan al dagen tanks en tienduizenden militairen klaar voor eventuele inval. Het besluit over een grondoffensief wordt volgens Netanyahu genomen door het speciale oorlogskabinet.

Het leger van Israël telt ongeveer 165.000 militairen en er zijn zo'n 360.000 reservisten opgeroepen voor de strijd tegen Hamas. Een deel is naar de grens met Libanon gestuurd. Hezbollah beschiet Israël de afgelopen tweeënhalve week regelmatig als steunbetuiging voor Hamas. Israël reageert daarop door terug te schieten. Aan beide kanten van de grens zijn doden gevallen.

Meer uit Buitenland

VS vallen vijf locaties van IS aan in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.

4 minuten geleden
VS zien niets in behoud limiet op kernwapens zonder China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.

6 minuten geleden
Gesprek Oekraïne, Rusland en VS in Abu Dhabi donderdag verder

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.

8 minuten geleden
Levenslang voor plan om Trump op golfbaan te doden

FORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.

45 minuten geleden
Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi weer in hongerstaking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.

47 minuten geleden
Politie heeft Høiby nog niet verhoord over nieuwe aanklachten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.

1 uur geleden
VS zien niets in behoud limiet op kernwapens zonder China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.

2 uur geleden