Netanyahu zegt verantwoording af te zullen leggen over 7 oktober
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat hij op termijn verantwoording zal afleggen over wat er op 7 oktober is gebeurd. Israël werd die dag verrast door een enorme aanval van Hamas. Die aanval heeft meer dan 1400 mensen in Israël het leven heeft gekost.
"De fout zal worden onderzocht en iedereen zal verantwoording moeten afleggen, ook ik. Maar dit alles zal op een later moment plaatsvinden", zei Netanyahu op televisie. Hij stelde ook als premier verantwoordelijk te zijn voor het zeker stellen van de toekomst van Israël.
De Israëlische strijdkrachten voeren sinds de aanval van Hamas massale luchtaanvallen uit op de Gazastrook, van waaruit de militanten opereren. "We hebben al duizenden terroristen gedood en dit is pas het begin", zei de premier hierover. Bij de bombardementen zijn volgens de lokale autoriteiten in Gaza 6546 Palestijnen omgekomen. Onder hen zouden 2704 kinderen zijn.
Grondoffensief
Netanyahu herhaalde ook dat het leger voorbereidingen treft voor een grondoffensief, maar deelde geen details over de operatie. In Israël staan al dagen tanks en tienduizenden militairen klaar voor eventuele inval. Het besluit over een grondoffensief wordt volgens Netanyahu genomen door het speciale oorlogskabinet.
Het leger van Israël telt ongeveer 165.000 militairen en er zijn zo'n 360.000 reservisten opgeroepen voor de strijd tegen Hamas. Een deel is naar de grens met Libanon gestuurd. Hezbollah beschiet Israël de afgelopen tweeënhalve week regelmatig als steunbetuiging voor Hamas. Israël reageert daarop door terug te schieten. Aan beide kanten van de grens zijn doden gevallen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
20 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
12 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
13 uur geleden