Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu zegt Rafah desnoods zonder steun VS binnen te gaan

Netanyahu zegt Rafah desnoods zonder steun VS binnen te gaan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als de Verenigde Staten Israël niet steunen bij een grootschalige aanval op de stad Rafah, zal Israël die uitvoeren zonder Amerikaanse steun. Het is anders niet mogelijk om Hamas te verslaan, heeft premier Benjamin Netanyahu gezegd na een overleg met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken.

Rafah ligt in het zuiden van Gaza. Meer dan een miljoen Palestijnen zijn daar naartoe gevlucht door de Israëlische aanvallen op de rest van de strook. De Amerikaanse regering heeft bezwaar tegen een inval omdat de burgers in dat gebied geen kant op kunnen. Blinken heeft die bezwaren tijdens een bezoek aan het Midden-Oosten besproken met de Israëlische premier.

"We hebben geen mogelijkheden om Hamas te verslaan zonder Rafah binnen te gaan en de bataljons die daar nog over zijn uit te schakelen", zei Netanyahu na overleg met Blinken. "Ik heb hem gezegd dat ik hoop dat we dat kunnen doen met steun van de Verenigde Staten, maar zo nodig doen we het alleen."

Blinken op zijn beurt benadrukte dat het noodzakelijk is burgers in Gaza te beschermen en humanitaire hulp te verlenen via zowel land- als zeeroutes. Hij besprak ook de inspanningen om een akkoord te bereiken over een staakt-het-vuren van minstens zes weken, dat de vrijlating van gijzelaars garandeert en een toename van humanitaire hulp mogelijk moet maken.

Meer uit Buitenland

Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

42 minuten geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

4 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

7 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

8 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

8 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

10 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

10 uur geleden