Netanyahu zegt dat de strijd tegen Hamas doorgaat
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat zijn land zal blijven strijden tegen Hamas en dat het zich "onverminderd" zal houden aan internationaal recht. Hij verwerpt in een eerste reactie op de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof (ICJ) wel beschuldigingen van genocide.
Het hof heeft Israël opdracht gegeven om meer te doen om burgers in Gaza te beschermen en genocide te voorkomen. Toch heeft het ICJ geen opdracht gegeven om de oorlog tegen Hamas te staken. Dat zal het land dan ook niet doen, blijkt uit een eerste reactie van de premier.
"Zoals ieder land heeft Israël het onvervreemdbare recht om zichzelf te verdedigen. De verachtelijke poging om Israël dit recht te ontzeggen, is flagrante discriminatie tegen de Joodse staat en is terecht verworpen", zegt Netanyahu in een videoverklaring. "Israël zal zichzelf blijven verdedigen tegen Hamas, een genocidale terreurorganisatie."
Ondanks de kritiek van het ICJ zegt Israël altijd zijn best gedaan te hebben om de inwoners van Gaza te beschermen en helpen. "We zullen doorgaan met het faciliteren van humanitaire hulpverlening en het uiterste doen om burgers lijden te besparen, ook al gebruikt Hamas burgers als menselijke schilden." Of het huidige beleid wordt aangepast, is vooralsnog onduidelijk.
Meer uit Buitenland
NASHVILLE (ANP) - Dolly Parton leed voor haar dood kort aan kanker. Dat heeft de familie van de dinsdag op 80-jarige leeftijd overleden countryzangeres bevestigd. Om welke vorm van kanker het ging, is niet bekendgemaakt.
12 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van de Venezolaanse hoofdstad Caracas gaat op 1 september weer open voor commerciële vluchten. Het vliegveld sloot na de verwoestende twee aardbevingen die het land eind juni troffen.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het overlijden van de Amerikaanse zangeres Dolly Parton heeft in de hele wereld voor een stortvloed aan reacties gezorgd. Veel Amerikaanse en internationale sterren rouwen op sociale media om haar dood.
3 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Het afscheid van Dolly Parton zal in kleine kring plaatsvinden. Dat gebeurt op verzoek van de overleden zangeres zelf, heeft haar familie bekendgemaakt. Alleen directe familieleden zijn daarbij uitgenodigd. Dinsdag werd bekend dat de countryster op 80-jarige leeftijd is overleden. Een doodsoorzaak werd niet bekendgemaakt.
4 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Dolly Parton zou voor haar overlijden enkele dagen in het ziekenhuis hebben gelegen. Volgens TMZ werd ze vrijdag opgenomen in het Vanderbilt University Medical Center in Nashville vanwege "nier- en auto-immuunproblemen". Daar zou ze dinsdag zijn overleden, volgens het entertainmentblad.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemde countryicoon Dolly Parton dinsdagavond op Truth Social "een van de beste countryzangers - en ver daar voorbij". Uit eerbetoon zal de landsvlag in het gehele land een week lang halfstok worden gehangen, schrijft Trump, vanaf middernacht Nederlandse tijd.
5 uur geledenBRENTWOOD (ANP) - De Amerikaanse zangeres Dolly Parton is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar neef Bryan Seaver namens de familie op Facebook laten weten. Het was de wens van Dolly dat haar overlijden op deze manier bekend zou worden gemaakt.
6 uur geleden